نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
18. محرم 1441
2019 Sep 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
مهم ترین اقدام وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی باید تثبیت دستاوردهای طرح تحول سلامت باشد      

جواد رضایی-پنجشنبه 3 آبان ، در مراسمی که با حضور قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و سخنگوی  وزارتخانه برگزار شد از خدمات دکتر قائمی تقدیر و دکتر دهقانی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند معرفی شد. حجت الاسلام مهدی عبدالرزاق نژاد به نمایندگی از دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این جلسه بیان کرد: مسئولیت امانت است و در عین حال در نظام جمهوری اسلامی برای فرد مسئول توفیق و افتخار محسوب می شود،البته اگر برای رضای خدا و برای کمک به خلق انجام گیرد.حجت الاسلام مهدی عبدالرزاق نژاد ادامه داد: با توجه به سخنان معصومین ،

رضای خدا در رضای خلق خدا قرار دارد و هر کس بنده ای را خوشحال کند، خدا را خوشحال کرده است، باید هر کس در مسئولیتی که قرار دارد برای مردم سودمند باشد. وی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که«حفظ نظام از اوجب واجبات می باشد» افزود:همه ما باید برای حفظ نظام کوشا باشیم و با توجه به اینکه نظام هدف خدمت به مردم را دنبال می کند،نادیده گرفتن این مهم گناه محسوب می شود.قائم مقام وزیر بهداشت هم  با قدردانی از زحمات دکتر قائمی در مدت ریاست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: اولین هدف وزارت بهداشت افزایش سلامت  مردم است که با شاخص های امید به زندگی،افزایش امید به زندگی سالم و کاهش مرگ و میر زودرس بررسی می شود.

دکترحریرچی با اشاره به اینکه در تمام دنیا بیماری پرهزینه است،حفاظت مردم از مخاطرات مالی در درمان بیماری ها را هدف دوم وزارت بهداشت عنوان کرد وافزود:پرداختی هزینه های درمان از جیب مردم در دنیا بین 18تا24 درصد  می باشد و این میزان در ایران 8/50 درصد در سال 89 بوده است که با انجام طرح تحول نظام سلامت در سال 94 به 38.1 درصد و در سال 95 به 35.2 درصد کاهش یافته است.معاون کل وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کاهش هزینه های درمان را از شاخص های وزارت بهداشت عنوان کرد و افزود:علاوه بر توجه به اقشار کم درآمد در این حوزه به افرادی که درآمد خوبی دارند ولی به دلیل هزینه های بالای درمان دچار مشکل می شوند، نگاه ویژه شده است. 

 

در طول 4 سال 7 بار وزیر بهداشت به استان سفر کرده است

 سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره حضور وزیر بهداشت برای هفتمین بار در استان گفت:استان سرافراز خراسان جنوبی به دلیل محرومیت هایی که دارد جزو اولویت های وزارت بهداشت می باشد که حضور وزیر بهداشت برای هفتمین بار در این استان این مهم را نشان می دهد.حریرچی با بیان اینکه در حوزه سلامت باید جهانی فکر و منطقه ای عمل شود،اظهارکرد: هدف دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در درجه اول حفظ سلامت مردم از طریق پیشگیری است.قائم مقام وزیر بهداشت ادامه داد: در حوزه جراحی های عمومی،برخی جراحی ها در استان انجام نمی شود و این در حالی است که از نظر تجهیزات با شهرهای بزرگ کشور مانند تهران مشابه است.معاون کل وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی افزود:دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت سلامت استان را بر عهده دارد و فقط نباید به  مراجعه کنندگان اکتفا شود که امیدواریم این موضوع در تمام حوزه های درمان،آموزش و بهداشت در نظر گرفته شود تا شاهد ارائه خدمات با کیفیت به مردم باشیم.حریرچی با اشاره به اینکه مهم ترین اقدام وزارت بهداشت  و دانشگاه های علوم پزشکی باید تثبیت دستاوردهای طرح تحول سلامت باشد،افزود:افزایش بهره وری  و کنترل هزینه های درمانی از موضوعات مهم مد نظر وزارت بهداشت است.

 

رتبه 2 کشوری در پذیرش دستیار پزشکی

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تبریک به دکتر دهقانی  ابراز امیدواری کرد: با تلاش های دکتر دهقانی روند رو به رشد دانشگاه  علوم پزشکی ادامه پیدا کند و  شاهد ارتقای سلامت مردم و درجه علمی دانشگاه باشیم.دکتر قائمی با اشاره به اینکه اقدامات انجام گرفته توسط روسای  پیشین دانشگاه، در پیشرفت دانشگاه حائز اهمیت بوده،اظهار کرد:خوشحالم که ادامه دهنده این راه بوده ام و این اقدامات باعث شده که دانشگاه بیش از پیش پیشرفت کند.وی ادامه داد:بعد از اتمام تحصیل به دلیل احساس دینی که به مردم این منطقه داشتم به زادگاهم برگشتم و مدت ده سال تنها جراح مغز و اعصاب در محدوده زاهدان تا مشهد بودم و خوشحالم که توانسته ام در این حوزه به مردم استان خدمت رسانی کنم.

دکتر قائمی افزود: با توجه به ابلاغیه وزارت بهداشت و درمان، هدف دانشگاه علوم پزشکی بیرجند رسیدن به دانشگاه برتر شرق کشور است و در این راستا هیئت علمی دانشگاه به256 نفر، استاد تمام از 2 به 10 نفر در مقایسه با سال 92 افزایش پیدا کرده است همچنین در زمینه پذیرش دستیار پزشکی در سال 92 رتبه 16 کشور که در سال 97 به رتبه 2 کشوری ارتقا یافت که این مهم با کمک هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی محقق شده است.

 

ساخت مجتمع عالی آموزش شهرستان نهبندان

وی همچنین از صدور مجوز دانشکده داروسازی در دی 94 خبر داد وابراز امیداوری کرد: با اقدامات انجام گرفته این دانشکده بتواند در مهر سال آینده دانشجو بپذیرد. دکتر قائمی با اشاره به ایجاد رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از جمله دستیاری جراحی مغز و اعصاب،دستیاری نورولوژی داخلی مغز و اعصاب ،کارشناسی ارشد هماتولوژی،کارشناسی اتاق عمل شهرستان طبس،اظهار کرد: ساخت مجتمع عالی آموزش شهرستان نهبندان اقدامی مهم بوده که کمک بسیاری به افزایش سلامت منطقه و همچنین ماندگاری جمعیت در آن کرده است.

 

راه اندازی 8 مرکز درمانی از سال 92 تا کنون در استان

دکتر قائمی با اشاره به بیان اینکه در حوزه سلامت کارهای خوبی انجام گرفته که باعث کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان شده است، تصریح کرد: در حوزه درمان 8 مرکز از سال 92 تا کنون از جمله بیمارستان های تختی،رازی،ایرانمهر،حضرت رسول (ص) فردوس، شهید مصطفی خمینی طبس، بیمارستان امام هادی (ع) سرایان، بیمارستان سربیشه و حاجی آباد راه اندازی شده است،همچنین توسعه اورژانس ها و استقرار اورژانس هوایی از کارهای عمده دانشگاه بوده که کمک بسیاری به کاهش مرگ و میر در تصادفات کرده است و تا کنون 428 پرواز انجام شده و بیماران به مراکز درمانی انتقال داده شده اند.

 

پیگیری معوقات پرسنل دانشگاه  از اولویت هاست

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ضمن تشکر از خدمات دکتر قائمی  در دوره 4 ساله ریاست دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه از مهم ترین نیازهای هر سیستم ارزیابی درونی است که باعث تنظیم امور در مجموعه خواهد شد به بیان برنامه های خود پرداخت. دکتر دهقانی ادامه داد:یکی از موضوعات در مجموعه دانشگاه نظم و انضباط اداری است که باید مد نظر قرار گیرد. وی تاخیر در پرداخت ها  به پرسنل را از اولویت ها برشمرد و گفت: از مواردی که جدی در دانشگاه پیگیری خواهد شد به روز رسانی معوقات پرسنل است که امیدواریم تحقق این موضوع رضایت پرسنل را به دنبال داشته باشد. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به  مشکلات اقتصادی کشور اظهار کرد: دانشگاه از این شرایط مستثنی نیست و وزارت بهداشت نسبت به  این موضوع تغییر رویکرد داشته  است.

 

حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین

دکتر دهقانی با بیان اینکه توسعه استان با تکیه بر آموزش انجام  میگیرد، آموزش را  در استان یک صنعت دانست و تصریح کرد: با توجه به محرومیت استان و همچنین چندین کیلومتر مرز مشترک با افغانستان باید نگاه ویژه ای به این موضوع شود چرا که استان هایی با شرایط مشابه استان ما از ظرفیت ها استفاده بیش تری کرده اند. وی اخلاق پزشکی را  از موضوعات مهم برشمرد که وزارت بهداشت روی آن تاکید ویژه دارد و افزود: این مهم مطمئنا سرلوحه کار قرار خواهد گرفت. دکتر دهقانی حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین را از برنامه های پیش بینی شده عنوان کرد،همچنین جذب هدفمند هیئت علمی، بین المللی سازی دانشگاه با جذب دانشجوی خارجی،توجه به اقتصاد آموزش،تغییر روند ارزیابی دانشجویان و حرکت به سمت آزمون های الکترونیک را از دیگر برنامه ها برشمرد و افزود: در حوزه پژوهش و فناوری برای افزایش تعداد مقالات و توسعه و افزایش شرکت های دانش بنیان تلاش خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: یکی از راهبردهای وزارت بهداشت مدیریت هزینه های منابع، بدون کاهش خدمات می باشد که با توجه به آن جلوگیری از هزینه های غیر ضروری  امری مهم در تمام حوزها است. دکتردهقانی توزیع عادلانه نیروی متخصص،نظارت بر تعرفه ها در دانشگاه و همچنین مشارکت با بخش خصوصی برای تامین تجهیزات و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی را از دیگر برنامه هایش بیان کرد.

وی با اشاره به اختصاص نیافتن 42 میلیارد از بودجه دانشگاه تصریح کرد: اختصاص نیافتن این بودجه ضربه سنگینی بر پیکره دانشگاه وارد کرده است که با وزیر بهداشت مطرح شده و قول مساعد برای پرداخت داده شده است.دکتر دهقانی بر لزوم ایجاد ردیف بودجه مستقل برای بیمارستان های دانشگاهی تاکید کرد و ادامه داد: بعضی از پروژه های دانشجویی که دارای مشکل بوده و یا نیاز به بازنگری دارد،رسیدگی خواهد شد.معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری نیز بیان کرد: اقدامات دکتر قائمی در مدت ریاست دانشگاه علوم پزشکی بسیار شایسته بوده که این نشان از عشق به مردم و خدمت رسانی دارد. دکتر مشیر الحق عابدی ادامه داد: اقدامات با برنامه دکتر قائمی و تیم با اخلاق معاونت ها در پیشرفت دانشگاه علوم پزشکی تاثیرگذار بوده است و خدمات این مرد بزرگ جاودانه خواهد شد.وی  ابراز امیدواری کرد: دانشگاه علوم پزشکی بتواند با همکاری و تعاون گام بلندی در حل مشکلات مردم بردارد. در پایان این مراسم از زحمات 4 ساله دکتر قائمی قدردانی و دکتر  محمد دهقانی فیروزآبادی با حکم وزیر بهداشت  به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند معرفی شد. 


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/04 -- 19:48:22
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 148

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا