نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
21. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دنبال برقراری عدالت در نظام بیمه ای استان هستیم      

امین جم - صبح روز پنجشنبه ،  آیین گرامی داشت هفته بیمه سلامت با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد. مدیرکل بیمه سلامت استان در این مراسم  ، 

هدف سازمان بیمه سلامت را کاهش ریسک مخاطرات مردم از لحاظ مالی در مواجهه با مخارج ناشی از خدمات درمان و سلامت دانست و افزود: سعی می کنیم با خرید کلان خدمات در بهترین شرایط و نظارت بر آن به لحاظ کیفیت و بهبود وضع خدمات، خدماتی با قیمت مناسب را در اختیار مردم قرار دهیم. اربابی ادامه داد:جامعه پزشکی نیز به دلیل سبقه این سازمان در رفتار با کلان جامعه پزشکی رغبت خوبی در همکاری و همراهی در ارائه خدمات به مردم دارند.

 

15 درصد هزینه ها را کاهش داده ایم

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری با لحاظ کردن نظم مالی در سازمان، پرداختی ها را به روز رسانی کرده و 15 درصد هزینه ها را کاهش داده ایم ، تصریح کرد: امسال با همکاری جامعه پزشکی آزمایش های پاراکلینیک که گاهی تحت کنترل نبود و برای هر بیمار بستری چندین مرتبه انجام می شد با هدف اینکه پرداختی از جیب مردم به عدالت نزدیک تر شود، نظم دهی شد. مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به اینکه سالانه 170 میلیارد تومان برای درمان و وضع سلامت مردم در سطح یک، دو و سه توسط بیمه سلامت در استان هزینه می شود، بخش عمده خدمات انجام گرفته را در بخش دولتی  دانست و افزود: از مجموع هزینه کرد بیمه سلامت بیش از 80 درصد مبالغ در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به عنوان بزرگترین طرف قرارداد ما قرار دارد .

 

تعامل  بین بیمه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی خوب است 

اربابی با بیان اینکه گسترش و توسعه خدمات در بخش دولتی در استان به نحو مطلوبی انجام گرفته است ، عنوان کرد: خدمات سطح یک مربوط به روستاییان و عشایر را سالهاست از دانشگاه علوم پزشکی براساس تفاهم نامه و عقد قرارداد خریداری می کنیم و هر سال گسترش و افزایش کیفیت و مطلوبیت آن را شاهدیم که براساس تعامل خوبی که با حوزه دانشگاه علوم پزشکی در استان وجود داشته خدمات بیمه سلامت به نحو احسن انجام و این تعامل سبب شده علوم پزشکی هزینه های زیادی را برای استانداردسازی، توسعه بخش درمان و کیفیت خدمات انجام دهد.

 

 به لحاظ کفایت خدمات پزشکی در بخش دولتی مشکلی نداریم

مدیرکل بیمه سلامت استان با بیان اینکه امروز مشکلی به لحاظ کفایت خدمات پزشکی در بخش دولتی استان نداریم ،تصریح کرد: این موضوع سبب شده است صندوق های بیمه رایگان که شامل80 درصد بیمه شدگان می شوند ، مشکلی از نظر دریافت خدمات نداشته باشند. اربابی با بیان اینکه در خراسان جنوبی با 100 درصد مراکز درمانی طرف قرارداد هستیم، افزود: خوشبختانه کمترین چالشی در ارائه خدمات نداریم ضمن اینکه هرگاه خواستیم خدمات یا رویه ای اصلاح شود با تعامل با جامعه پزشکی نتیجه مطلوب حاصل شده و امید است مردم از خدمات با کیفیت و دسترسی عادلانه برخوردار شوند.

 

تلاش شده بودجه در بهترین جای ممکن 

هزینه و در عوض بهره وری منابع افزایش یابد

وی از تلاش این سازمان در استان برای بهینه سازی هزینه ها خبر داد و تصریح کرد: سال قبل و امسال تصمیم گرفته شد منابع محدودی که در اختیار سازمان های بیمه گر قرار می گیرد در بهترین جای ممکن هزینه شود و در عوض بهره وری منابع افزایش یابد. وی ادامه داد: اداره کل بیمه سلامت به عنوان تعیین کننده منابع با تعامل با بخش خصوصی سعی کرده تامین منابع به موقع  انجام گیرد چراکه این رضایت مندی نسبی سبب می شود بیمه شده در مواجهه با ارائه خدمات مورد لطف بیشتری قرار گیرد.

 

با آغاز طرح تحول سلامت، توسعه خدمات به

 شکل ملموسی در استان احساس می شود   

مدیرکل بیمه سلامت با اشاره به اینکه از سال 1393 شاهد توسعه خدمات در استان هستیم و با آغاز طرح تحول سلامت، توسعه خدمات به شکل ملموسی احساس می شود، افزود: تعداد بیمارستان های استان طی این مدت از هفت به 14 مورد افزایش یافت همچنین شاهد رشد مراکز درمان سرپایی در خدمات دارویی و پاراکلینیک هستیم.اربابی افزود: سال های اخیر بیمه گری در ادارات کل بیمه سلامت انجام می شد اما اکنون با برون سپاری شکل گرفته، 25 دفتر پیشخوان در استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند که اقدامات اولیه ثبت نام، صدور و تمدید دفترچه را انجام می دهند.

 

شرایط استان ، نگاه ویژه مسئولان

 در طرح تحول نظام سلامت را می طلبد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز در این جلسه با بیان اینکه بنا بر اعلام سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور فقط بیرجند و قاینات بین 11 شهرستان استان محرومیت ندارند لذا نگاه ویژه مسئولان در طرح تحول نظام سلامت را می طلبد، افزود: خوشبختانه این استان در بیمه سلامت دارای رتبه بسیار خوبی نسبت به کشور است ولی به نگاه ویژه متولیان کشوری نیاز دارد.مشیرالحق عابدی عنوان کرد: بدون شک آموزش جامعه هدف بیمه سلامت که حدود 470 هزار نفر در استان است، می تواند در کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و در نهایت مطلوبیت انجام کار راهگشا باشد.وی بیان کرد: در خراسان جنوبی تعداد بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت چندین برابر سایر صندوق هاست که بعضا این تعداد پایه ای برای برخی برنامه ریزی ها می شود.معاون استاندار با بیان اینکه باید علت اینکه در برخی مناطق بیمه شدگان از نُرم جمعیتی بالاتری برخوردارند یافت شود ، ادامه داد: در خراسان جنوبی برخی مناطق برخوردار بوده و برخی مناطق برخورداری مستمر نیست اگر اقدامی توسط اداره کل بیمه سلامت در راستای کسر هزینه ها باید انجام شود آیا اولویت بندی شده است.

 

حدف دفترچه بیمه جدی بوده و

 تا بهمن ماه امسال هدف گذاری شده است

   مدیرکل زیرساخت و امنیت سازمان بیمه سلامت کشور نیز در این جلسه با بیان اینکه خدمات بیمه سلامت الکترونیکی و هوشمندسازی می شود و برای رسیدن به این مهم نیازمند آنالیز، بررسی و تلفیق آمار هستیم ، تصریح کرد: الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامتی تا آنجا اهمیت داشت که سال گذشته معاونت فناوری اطلاعات در سازمان بیمه سلامت تشکیل شد و با راه اندازی این معاونت با هدف الکترونیکی شدن خدمات، مسیر مدیران برای تصمیم گیری های کلان در حوزه بیمه سلامت روشن می شود.محمدرضا نظری با اشاره به اینکه حدف دفترچه بیمه جدی بوده و تا بهمن ماه امسال هدف گذاری شده است، افزود : طرح نسخه نویسی الکترونیک نیز به صورت پایلوت 2 هفته گذشته در استان کرمان آغاز شد و به مرور در سایر استان ها اجرایی خواهد شد. 

*در پایان این مراسم از پنج مسئول دفتر پیشخوان دولت، بیمه شده برتر  و کارمند نمونه بیمه سلامت استان تجلیل و قدردانی شد.

*در این جلسه لوح تقدیری از طرف استاندار توسط معاون امور اقتصادی استانداری، به مدیرکل بیمه سلامت استان اهدا شد و از خدمات و فعالیت های این سازمان تقدیر و تشکر شد.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/04 -- 19:48:24
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 105

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا