نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
21. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دانشگاه فنی و حرفه ای باید با صنعت رابطه مستقیم داشته باشد      

جواد رضایی - دوشنبه 14 آبان در نشست خبری، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای در کشور وظیفه تربیت نیروی متخصص و کارآمد را بر عهده دارد که  در رشد و توسعه کشور بسیار موثر است. صالحی عمرانی ادامه داد: 178 آموزشکده فنی و حرفه ای در کشور وجود دارد که تعداد 170 هزار دانشجو در 100 رشته کاردانی و60 رشته کارشناسی ناپیوسته در آن مشغول به تحصیل می باشند. وی با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای دارای 1000 عضو هیئت علمی و کادر آموزشی در کشور است، افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای در زمینه ایجاد اشتغال عملکرد خوبی داشته است و میزان اشتغال دانش آموختگان به طور معمول80 درصد و در بعضی از رشته ها

100 درصد هم بوده است. رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از ایجاد آموزشکده های دختران در شهرستان های طبس و قاین در کنار آموزشکده های موجود پسر این شهرستان ها خبر داد و اظهار کرد: تفاهم نامه با استانداری تنظیم شده است و حدود 6 میلیارد تومان برای اتمام پروژه های عمرانی دانشگاه فنی و حرفه ای در استان تقبل شده که این موضوع نشان از عزم استان برای پیشرفت در زمینه آموزش و تربیت نیروی کارآمد دارد.

17 رشته کارشناسی جدید به آموزشکده های فنی و حرفه ای

 استان اضافه شده است

صالحی عمرانی گفت: 63 رشته در دانشکده های فنی و حرفه ای استان وجود دارد که از این تعداد 20 رشته کارشناسی،43 رشته کاردانی می باشد، همچنین 7 آموزشکده، شامل 3 دانشکده دختران و 4 دانشکده پسران در استان فعالیت می کنند. وی از اضافه شدن 17 رشته کارشناسی جدید به آموزشکده های فنی و حرفه ای استان خبر داد و گفت: این رشته ها در مهر سال جاری دانشجو پذیرش کرده اند. رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای باید با صنعت رابطه مستقیم داشته باشد و نیروی انسانی را برای صنعت تربیت کند، در این راستا در سراسر کشور تفاهم نامه هایی با سازمان صنعت و معدن، شهرک های صنعتی، اتاق های بازرگانی و ... امضا شده است تا با توجه به  نیازمندی ها،سرفصل های آموزشی به دانشجویان ارائه شود. صالحی عمرانی عنوان کرد: آموزش عالی برای افزایش بهره وری باید خود را به روز رسانی کند که این موضوع در دانشگاه فنی و حرفه ای کلید خورده و ضمن شناسایی رشته های مورد نیاز، سرفصل های جدیدی تعریف شده تا نیاز بخش های مختلف را پوشش دهد. وی با اشاره به آموزش مربیان و اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای،گفت: تفاهم نامه ای با یکی از دانشگاه های آلمان بسته شده است که بر اساس آن مربیان در خصوص انرژی های نو، محیط زیست و فناوری های نوین برای آموزش به این کشور اعزام خواهند شد، در آینده نیز مرکز آموزش مربیان در تهران راه اندازی خواهد شد که دغدغه آن به روز رسانی مدرسان و اساتید دانشگاه خواهد بود.

دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور سطح بندی می شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور با توجه به شاخص های آموزشی در 5 رتبه سطح بندی خواهد شد و این امکان را به دانشجویان می دهد تا با اطلاع کامل  دانشگاه مورد تحصیل را انتخاب کنند و همچنین باعث ارتقای کیفی آموزش در دانشکده های فنی و حرفه ای کشور خواهد شد. صالحی عمرانی اظهار کرد: در حوزه بین الملل تعدادی از دانشکدهای فنی و حرفه ای که دارای زیرساخت های مناسب ،کارگاه های مجهز و امکانات آموزشی مناسب بوده اند، انتخاب شده اند. وی از کلنگ زنی ساختمان آموزشی به مساحت 1500 مترمربع با اعتبار 3.5 میلیارد تومان و همچنین افتتاح 2 کارگاه به مساحت 1800 مترمربع در دانشکده فنی و حرفه ای ابن حسام بیرجند خبر داد.

برای ایجاد رشته های فرآوری محصولات استراتژیک، باید مسئولان و صاحبان صنایع استان  اعلام نیاز کنند

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه در دانشکده های فنی و حرفه ای استان 3 هزار و 200 دانشجو در حال تحصیل هستند، در مورد ایجاد رشته هایی در خصوص فرآوری محصولات استراتژیک استان بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای استان در این زمینه آمادگی دارد ولی برای ایجاد این رشته ها باید مسئولان و صاحبان صنایع استان  اعلام نیاز کنند. صالحی عمرانی با اذعان به اینکه یکی از مشکلات دانشگاه فنی و حرفه ای در استان کمبود خوابگاه می باشد، افزود: بعضی از استان ها در زمینه خوابگاه مشکل دارند و استان خراسان جنوبی فقط در شهرستان بیرجند این مشکل وجود دارد و چون پروژه جدیدی است نیاز به کار بیشتری دارد. رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان نیز از افتتاح 1600 متر ساختمان آموزشی،900 متر خوابگاه، 600 متر سلف سرویس و 250 متر کارگاه با تجهیز کامل در شهرستان قاین خبر داد و افزود: در شهرستان قاین همچنین کارگاه ماشین افزار با اعتبار 350 میلیون تومان راه اندازی شده است که با انعقاد قرارداد با صنایع، دانشجویان علاوه بر آموزش، کار تولیدی نیز انجام می دهند. نخعی بیان کرد: به علت تغییرات نظام جدید آموزش و پرورش دوره تحصیل هنرستان از سه سال به چهار سال در سال جاری افزاش داشته، همچنین در دوره کاردانی ورودی نداشتیم که امیدواریم با اضافه شدن 17 کد رشته جدید در سال آینده مشکل عزیزان برطرف گردد.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/08/18 -- 19:37:16
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 194

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا