نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
15. رمضان 1440
2019 May 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
خبرهای ویژه      

منشی های

رشوه خوار ؛ داغ تازه بیمار ان  هم استانی

 

 

دریافت رشوه توسط منشی پزشکان در شهر بیرجند رویداد تازه ای نیست اما طی چند وقت اخیر شدت و گسترش یافته است. در همین باره  شنیده هاوگزارشات متعدد مردمی حاکی از ان است  که  میزان  رشوه دریافتی توسط برخی منشی ها  از صد هزار تا یک میلیون ریال متغیربوده است .روز گذشته فردی با مراجعه به روزنامه آوا از گرفتن رشوه توسط منشی پزشکی خبر داد. او که به شدت از این موضوع متاثر بود، گفت: “زیرمیزی گرفتن برخی دکترها کم بود که در این اوضاع و شرایط، مردم به منشی ها هم برای نوبت گرفتن باید رشوه بدهند! وی در توضیح مطلب بیان کرد: روز گذشته برای معاینه یکی از اعضای خانواده به مطب دکتر رفته بودم ، جمعیت بیماران خیلی زیاد بود و هر بیمار جدیدی با جواب منفی و قاطعانه منشی رو به رو می شد. در همین حین پدری که دست فرزند 6 ساله خود را محکم گرفته بود وارد مطب شد، مرد هر چه به منشی برای گرفتن نوبت التماس کرد و از فاصله طولانی روستای خود تا شهر و آمدن به مطب سخن گفت، فایده ای نداشت. در همین زمان مرد دیگری به همراه فرزند و همسر خود وارد مطب شد و به سمت میز منشی رفت، دفترچه را روی میز گذاشت .

با چشمان خودم اسکناس های 10 هزار تومانی بین دفترچه را دیدم که منشی با حرکتی سریع آن ها را در کشوی میز انداخت و گفت: “ بله آقا، 5 دقیقه صبر کنید نوبت شما می شود.” جالب اینجاست که وقتی وارد اتاق دکتر شدیم، دریافتیم ایشان اعتقاداتی کاملا متفاوت با منشی خود داشته و از بیماران باسطح مالی پایین، هزینه درمان کمتری می گرفتند!”.

 رشوه گیری می تواند در سطوح مختلفی از روند اداری یک موضوع رخ دهد، رشوه و زیرمیزی وتعارفی !

کلماتی هستند که با یک معنا ومقصود به کار می روند اما انجام آن در حوزه درمان ، چه توسط پزشک و چه منشی درد جانگدازی دارد، رشوه گرفتن از فردی که زجر  بیماری را تحمل می کند و گاهی امکان پرداخت هزینه ساده ترین داروهای خود را  هم ندارد، ناجوانمردانه و غیرمنصفانه است. 

متاسفانه در این میان خلاء نظارت در بسیاری از مطب های شهر و بر روند کار منشی ها احساس می شود، کافیست یکی از کارشناسان و متولیان امر گذری به مطب ها داشته یا به گفتگوی مردم توجه کند، زیرا پزشک ها و منشی های رشوه بگیر شهر به قدری  آشکار این کار را انجام می دهند که دیگر اطلاق  اصطلاح “زیر میزی” به آن مضحک است !  این حکایت دردناک و امثال آن ، این بار نه در تهران،  یا مشهد یا شهرهایی که همیشه خبر رشوه گیری برخی پزشکان شان شنیده می شود، رخ نداده، بلکه در بیرجند اتفاق افتاده است. در شهری که آوازه فرهنگ و تدین مردم آن در کشور فراگیر است  شنیدن نام رشوه کراهت دارد، چه برسد به دریافت آن! امیدواریم مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و متولیان نظارت بر این حوزه، جدیت بیشتری در برخورد با این افراد داشته باشند و ساحت جامعه پزشکی این شهر و استان را از وجود چنین پلشتی هایی پاک نگاه دارند. خوانندگان ارجمند 

می توانند نظرات خویش را درباره این ستون به حساب کاربری avasardabir@ در تلگرام ارسال فرمایند.)


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/09/13 -- 19:44:42
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 359

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا