نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
16. رمضان 1440
2019 May 21

 

 

 

مشاهده کامل خبر
ایجاد بیش از ۲۶۲ شغل برای معلولان استان در سال جاری      

نسرین کاری - امسال نشست خبری هفته جهانی معلولان با همراهی مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی و معاونان در محیطی متفاوت و در کارگاه تولیدی حمایتی نوین برگزار شد. علی عرب نژاد یادآور شد: امروزه خبرنگاران بازوی توانمند اطلاع رسانی به مردم هستند که کمتر دیده شده اند در حالی که نقش اصلی را ایفا می کنند. وی با بیان اینکه مردم درباره دلایل وقوع معلولیت و پیشگیری از آن اطلاعات و دانش ناکافی دارند، افزود: بهزیستی در این مورد زیرساخت های لازم را فراهم نموده اما استقبال خوبی از سوی مردم انجام نشده است. وی خاطرنشان کرد:‌ همه ارکان اجتماعی و نهادها را برای آگاه سازی به کار گرفته ایم و در این زمینه آموزش از مهدکودک تا دانشگاه برنامه ریزی شده تا در پیشگیری از معلولیت ها محل ورود را در جامعه ببندیم.

دستگاه های اجرایی پاسخگوی وقوع 

معلولیت ها باشند

مدیرکل بهزیستی با اشاره به اینکه همیشه انگشت اتهام برای معلولیت ها به سوی بهزیستی است، ادامه داد:‌ گاهی برای ایجاد معلولیت دستگاه های اجرایی دیگر درگیر هستند که باید پاسخگو باشند. عرب نژاد با اشاره به اینکه  بخشی از معلولیت ها به خاطر تصادفات رخ می دهد، یادآور شد: گاهی فرد دچار ضایعه نخاعی می شود که به جامعه و بهزیستی تحمیل می شوند. وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران به سراغ راهداری، راه و شهرسازی، راهنمایی و رانندگی رفته و پرسشگر باشند، افزود: با حمایت شهرداری و ارگان های گوناگون فرهنگ سازی خوبی در حوزه مناسب سازی شهری انجام شده است.

۳۳۸ واحد مسکونی در دست ساخت است

وی با اشاره به اینکه برای اشتغال معلولان کارگاه های آموزشی ویژه معلولان راه اندازی شده، ادامه داد: تا پایان سال جاری پرونده مسکن مهر را خواهیم بست و 338 واحد مسکونی در دست ساخت است. وی با اشاره به اینکه 

3 درصد سهم استخدام برای معلولان در برنامه دولت قرار گرفته شده، ابراز تاسف کرد: در زمان انجام مصاحبه حقوق معلولان ضایع می شود و کنار گذاشته می شوند. عرب نژاد ادامه داد: برخی معلولان در جامعه ما فقط شغل دولتی را شغل می دانند اما اکنون نباید به شغل دولتی امیدی داشت و باید به سایر مشاغل پرداخت. وی تاکید کرد: معلولان و توانخواهان متقاضی وام اشتغال طبق برنامه ریزی باید مهارت های ارتباطی، مهارت های زندگی و حرفه شغلی را آموزش ببینند. مدیرکل بهزیستی 2 مشکل اساسی معلولان استان را مسکن و اشتغال عنوان کرد و افزود: در بحث خود اشتغالی سال گذشته 533 مورد و از ابتدای امسال تاکنون 262 مورد شغل برای معلولان تحت پوشش بهزیستی استان ایجاد شده است.

تسهیلات برای کارفرمایان 

برای به کارگیری معلولان

وی یکی از برنامه های روز جهانی معلولان را تقدیر از کارفرمایانی که معلول را به کار گرفته اند  عنوان کرد و ادامه داد: برای به کارگیری معلولان 20 میلیون تومان تسهیلات، 10 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض، حق بیمه کارفرما تا 5 سال را برای حمایت به کارفرمایان می دهیم. 

سهم ۳۶ درصدی اشتغال معلولان 

در سازمان بهزیستی 

وی با تاکید بر اینکه کار بهزیستی شغل سازی نیست بلکه بسترسازی برای اشتغال معلولان است، خاطر نشان کرد: 36 درصد از نیروهای فعال (مشغول به کار) در بهزیستی را از جامعه معلولان به کار گرفته ایم. مدیرکل بهزیستی با اشاره به اینکه برای دریافت کمک ها و منابع غیردولتی به خارج از استان رفتیم، یادآور شد: چند موسسه مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون تومان و 100عدد ویلچر، ساخت چندین واحد مسکونی در خوسف و باغستان، یک میلیارد و 500 میلیون تومان صرف درمان برخی از معلولان در تهران، تامین جهیزیه توسط خیرین در سراسر کشور و خارج از کشور تامین شده است. وی با اشاره به حمایت های سازمان های خیریه از معلولان خراسان جنوبی یادآور شد: به عنوان مثال مؤسسه خیریه حضرت 

ولی عصر (عج) در تهران سال گذشته یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در مورد توان پزشکی معلولان خراسان جنوبی کمک کرد. عرب‌نژاد افزود: کمک بلاعوضی هم که برای ساخت خانه‌ به خانوارهای شهری تعلق می‌گیرد 30 میلیون تومان و خانوارهای روستایی 18 میلیون تومان است.

بیش از ۲۲ هزار معلول در استان 

جمیله رضا زاده، معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان هم در این جلسه عنوان کرد: در استان 22 هزار معلول داریم و گاهی دستگاه های اجرایی زیربار مسئولیت خود شانه خالی 

می کنند و به درستی پاسخگو نیستند. وی با اشاره به اینکه متاسفانه در خراسان جنوبی باورهای نادرستی درباره معلولان ایجاد شده، عنوان کرد: در حوزه درمان، آموزش، اشتغال هر یک متولی وجود دارد و قرار نیست که بهزیستی همه چیز را فراهم کند. وی مجموع اعتبار حوزه توانبخشی بهزیستی استان را در سال جاری 

9 میلیارد و 600 میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: از این مبلغ یارانه مراکز غیردولتی بیشترین حجم اعتبارات را به خود اختصاص داده است. معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تاکنون یک خانه گروهی در استان ایجاد شده، گفت: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم خانه گروهی برای سالمندان و معلولان جسمی راه‌اندازی نماییم. معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی عنوان کرد: مراکز توانبخشی معوقات یارانه ای ندارند و تعداد بسیار کمی پشت نوبت پرداخت هستند. وی با تاکید بر اینکه اغلب مراکز توانبخشی خیریه هستند، ادامه داد: این مراکز جدای از کمک های مردمی به میزان یارانه دریافتی می توانند از خانواده فرد نیز هزینه نگهداری دریافت کنند.


گروه خبری : اخبار استان ، ایران و جهان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/09/13 -- 19:49:43
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 94

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا