نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
15. رمضان 1440
2019 May 20

 

 

 

مشاهده کامل خبر
پشت پرده فریادها !      

 

سردبیر

 

        در روزهای اخیر یکی از کانال های مدعی شفافیت و صداقت در اطلاع رسانی آنهم از نوع محرمانه و سرّی اش، برای چندمین بار طی سالهای اخیر با دست یازیدن به حربه ی نخ نما شده ی استفاده از اخبار جعلی و ساختگی، به انتشار مطلبی ابهام آمیز علیه روزنامه مردمی آوای خراسان جنوبی مبادرت کرد. هر چند این اقدام  درهمان لحظات اولیه به دلیل  توهین آشکار به شعور مردم استان، با موجی از انتقادهای مردمی و واکنش های منفی شهروندان فهیم هم استانی روبرو شد؛ اما  با توجه به اینکه تداوم چنین حرکت های مشکوک و هدایت شده ای را توهین به درک بالای شهروندان شریف هم استانی و خطری بالقوه برای آینده شفافیت و اطلاع رسانی آزاد در خراسان جنوبی می دانیم، برخی نکات مهم را مجدداً مورد تأکید قرار می دهیم:

1-     مسؤولان و گردانندگان کانال خبری مذکور با توجه به مطرح کردن اتهاماتی موظف به ارائه مستندات خود به محضر مردم شریف  خراسان جنوبی برای اثبات این ادعا هستند. در غیر این صورت با طرح دعوی حقوقی این روزنامه از روز گذشته در قوه قضائیه، عناصر مطرح کننده این افتراء در صورت عدم اثبات اتهام خود، مجرم شناخته شده و روزنامه آوای خراسان جنوبی علیرغم میل باطنی و فقط در راستای دفاع از حق قانونی و شرعی و اجتماعی خود با طرح شکایت،  کامل پیگیری حقوقی و قضایی این ماجرا را انجام خواهد داد.به نظر می رسد لازم باشد تاوان هتک حرمت ها و توهین ها و اتهام زنی به شخصیت ها از سوی عناصر معلوم الحال بسی سنگین تر از بی تفاوتی های معمول سالهای اخیر باشد.

2-     در سالهای اخیر و در سایه سکوت برخی دستگاههای متولی، تعدادی از سایت ها، کانال ها و صفحات در فضای مجازی بادستخوش قرار دادن برخی زمینه های مبهم و اخبار کذب، در تلاشند با تحت فشار قرار دادن سایران، بر ذهن و تصمیم شهروندان هم استانی تأثیرگذار باشند. این مهم اولاً در آستانه رویدادهای مهم استانی و کشوری از جمله انتخابات مجلس و دوم با سکوت معنا دار برخی از چهره های سیاسی و اجرایی و اجتماعی ذی نفع، قابل تأمل تر می شود. سؤال مهم اینجاست که آیا عناصری که این سایت ها و کانال ها خود را به آنها یا جریان فکری شان منتسب می کنند چرا هیچگاه در راستای اعلام برائت یا محکومیت اینگونه اقدام های تفرقه افکنانه گام برنداشته و ورود نمی کنند؟ آیا از چنین ماجراهایی بی خبرند؟آیا این اتفاقات و تداوم آنها به نفع آنهاست؟ و آیا چنین رویکردهایی با هدایت و حمایت خود آنها انجام می شود؟ که اگر چنین باشد وااسفا به حال استان و وااسفا به حال مردم این استان!

3-     روزنامه آوای خراسان جنوبی روزنامه ای مستقل است که در تمام دو دهه فعالیت خود مبرا  از هرگونه باندبازی و جناح گرایی های مرسوم سیاسی بوده است. منصفانه که به قضاوت بنشینیم، در هیچ برهه از تاریخ این استان، روزنامه ی مردمی آوا  به واقع نه سیاسی بوده و نه سیاسی کاری کرده و نه سیاسی عمل کرده است. چرا چنین کانال ها و سایت هایی و چرا عناصر مدعی فضای آزاد رسانه ای فعال در آن، از عملکردهای شفاف روزنامه آوا هراسان هستند؟ آیا از آگاهی مردم می ترسند؟ چرا؟ و آیا از روندهای آگاهی بخشانه روزنامه بیمناکند؟ چرا؟

4-     مدعیان دروغین و انگ زننده های ساده اندیش تخلف به روزنامه ی آوا در مقاطع گوناگون، اغلب خود جز عناصر متهم به تخلفات مکرری هستند که بارها در حوزه توزیع شبنامه علیه چهره های فرهنگی استان، تخلفات تبلیغاتی در ایام انتخابات، واگذاری زمین های مردمی در حاشیه شهر بیرجند به آنها بدون طی شدن روال قانونی و نیز توهین و تهدید علنی و غیرعلنی علیه مسؤولان متهم شده اند . شدن برخی پرونده های سوء استفاده های فسادانگیز آنها در جای خود و برای تنویر افکار عمومی در آینده ای نزدیک بازباقی خواهد ماند.

5-     دست یازیدن به اتهام های کهنه ای که سالهاست تبرئه شأنی و عرفی و قانونی آن در دستگاه محترم قضایی اثبات شده است جز بیان فلاکت سیاسی و تیره بختی اجتماعی  -  مردمی و نگون بختی فکری و نشستن جغد شوم زوال و نیستی بر خرابه وجودشان در اذهان شهروندان آگاه خراسان جنوبی هیچ دستاورد دیگری برایشان نداشته و نخواهد داشت. باز هم تعجب از عملکردهای منافقانه این گروه مدعی دیانت و صداقت و شرافت و آمران مدعی شفافیت آنهاست که متأسفانه در این سالها نه خدمتی به مردم کرده اند و نه باری از دوش مصائب و مشکلات استان به جز بیان حرف های تکراری و اقدامات تقلید آمیز غیراصولی برداشته اند. ما و شهروندان هم استانی به این انتظاریم که روزگاری مشخص شود عناصر پشتیان چنین کانال ها وسایت هایی که بی پروا اتهام های واهی را در قالب اطلاعات غلط و سوخته به ابزارها و عناصر رسانه ای خود می دهند، چه کسانی هستند؟ و آیا دین، ایمان، تقوا و آخرت، وفاداری به عهدشان با خون شهدای عزیز و ولایت مداری واقعی را چنین تفسیر می نمایند؟ یا  دچار فرقه سازی های اجتماعی و رسانه ای شده و در گرداب انحراف عقیده و رأی، گرفتار خودتفسیری ها و خود اجتهادی ها و خودسری های مغایر با اهداف انقلاب و خلاف منویات ولایت شده اند؟

6-     تاریخ خواهد دید که روزنامه آوای خراسان جنوبی بنا به سنت الهی و بنا به قانون اجتماع بشری، همچنان قوی و محکم باقی خواهد ماند؛ هم در میان دل مردم و هم در میان چشم های مشتاق هم استانی ها.  و فریادکشانِ بی خردِ سست دیدگاه، مجاری اطلاع رسانی غیرصادق و آمران آنها بیش از هر زمان بی آبروتر شده و وجودشان به تباهی و فراموشی سپرده خواهد شد. آنچه مهم است ، درایت، فراست، و هوشیاری مردم عزیز ماست که حق را از ناحق، سره را از ناسره، صداقت را از کذب، راستی را از ناراستی و ادعا را از حقیقت،  بیش از هر چیز و هر کس تشخیص می دهند.

 (خوانندگان ارجمند می توانند نظرات خویش را درباره این ستون به حساب کاربری avasardabir@ در تلگرام ارسال فرمایند.)

 

 

 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/09/13 -- 19:50:24
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 379

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا