نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
21. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
دستاوردهای اداره کل تامین اجتماعی استان خراسان جنوبی در دولت تدبیر و امید      

شعب تامین اجتماعی استان دریک نگاه:

جهت ارائه خدمات بهتر و همچنین تکریم ارباب رجوع این سازمان در مجموع با 18 شعبه که 9 شعبه اصلی و 10  شعبه اقماری و یک کارگزاری رسمی در استان خراسان جنوبی آماده خدمت رسانی به بیمه شدگان و کارفرمایان محترم و مستمری بگیران عزیز می باشد. 


وضعیت بیمه شدگان استان:

تعداد کل بیمه شدگان اصلی  لغایت  دی ماه  1397 در قالب بیمه شدگان اجباری و  بیمه های خاص اعم از مشاغل آزاد، اختیاری، بافندگان، کارگران ساختمانی و زنان خانه دار و نیز تعداد بیمه شدگان توافقی اعم از باربران، بسیجیان، معلمین حق التدریس و خادمین مساجد و مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان 118457  نفر(یکصد و هجده هزار و چهارصد وپنجاه و هفت  نفر) می باشد. همچنین تعداد مستمری بگیران استان تا پایان دی ماه 97 تعداد 22311 هزار نفر می باشد لذا می توان گفت که از جمعیت 768  هزار نفری استان در مجموع 370 هزار نفر  معادل 48 درصد  تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی می باشند.


میزان پرداختی های کوتاه مدت و بلندمدت:  

مجموع پرداختی ها لغایت دی ماه سال جاری در بخش تعهدات کوتاه و بلندمدت مبلغی بالغ بر 2602 میلیارد ریال معادل 260 میلیارد تومان است که به مستمری بگیران و بیمه شدگان عزیز استان پرداخت شده است .همچنین سازمان تأمین اجتماعی استان  ماهانه مبلغی معادل 600 میلیون تومان بابت بیمه بیکاری به بیمه شدگان پرداخت می نماید.


وضعیت بازرسی های کارگاهی:  

در 9 ماهه نخست امسال تعداد 20351 فقره  بازرسی از کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی  توسط بازرسین این سازمان  انجام شده است. همچنین تعداد کارگاه های کشفی لغایت دی ماه سال 97 بیش از 595  کارگاه بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل 36 درصد  افزایش داشته است. 


روانسازی و تسهیل در ارائه خدمات: 

از جمله اقدامات کلیدی تأمین اجتماعی طرح

 نام نویسی متمرکز (SSN) که یکی از اقدامات بزرگ سازمان تأمین اجتماعی در راستای تسهیل ارائه خدمات به بیمه شدگان و حرکت به سوی خدمات غیرحضوری با هدف ایجاد سیستم یکپارچه به منظور بهره‌مندی از اطلاعات بیمه‌شدگان و همچنین مدیریت هزینه منابع و مصارف است که مقدمات اجرایی آن از سال ١٣٨١ با اخذ مصوبه‌ای از هیئت مدیره این سازمان آغاز شد، اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم این طرح تا سال ١٣٨٧ عملیاتی نشد. شش سال بعد از تصویب این طرح، با ایجاد زیرساخت‌ها و شرایط لازم از جمله برقراری ارتباط بین شعب، زمینه برای عملیاتی شدن آن فراهم شد. اجرای این طرح در سه فاز است که فاز اول نام نویسی اولیه و اختصاص شماره تامین ‌اجتماعی به بیمه شده، فاز دوم تکمیل اطلاعات و لینک اطلاعات بیمه‌ای افراد به این شماره انجام می‌گیرد و فاز سوم حرکت به سمت خدمات غیرحضوری است.در طرح نام نویسی متمرکز، سیستم با سایت سازمان ثبت احوال لینک بوده و اطلاعات هویتی بیمه شدگان در سازمان تامین‌اجتماعی از طریق این لینک به‌روز می‌شود. بسیاری از بیمه‌شدگان تغییراتی در نام و نام‌خانوادگی خود داشتند که تا هنگامی که فرد اطلاع نمی‌داد، سازمان از آن آگاهی نمی‌یافت، اما در حال حاضر به دلیل لینک به سایت سازمان ثبت احوال این مشکل رفع شده و نه فقط صحت اطلاعات افزایش یافته، بلکه فرایند اصلاح نیز کوتاه‌تر شده است.

شماره تامین ‌اجتماعی که به همه افراد تحت پوشش اعم از اصلی و تبعی اختصاص می‌یابد، عددی ١٠ رقمی است که فرد بیمه شده با همان شماره می‌تواند در شعب سراسر کشور خدمات مورد نیاز خود را دریافت کند و دیگر نیازی به انتقال پرونده بیمه شده به سایر شعب نیست. با اجرای این طرح بسیاری از همپوشانی‌ها و همچنین افرادی که به صورت ناحق از خدمات تامین‌اجتماعی استفاده می‌کردند، حذف شدند. به طور مثال، تعدادی از افراد به عنوان بیمه شده تبعی تحت پوشش والدین خود بودند و در شعبه دیگری بیمه‌پرداز بودند یا بیمه شده‌ای فوت کرده بود و بازماندگان آن هنوز از مستمری متوفی استفاده می‌کردند با طرح متمرکز نام نویسی این همپوشانی‌ها حذف شده و صرفه‌جویی هنگفتی در منابع سازمان به عمل آمده است. ازدیگر اقدامات مهم جهت تسهیل و ارائه خدمات به بیمه شدگان  اتوماسیون اداری دبیرخانه با ستاد مرکز و شعب سطح استان، رؤیت سوابق بیمه شدگان، فیش مستمری بگیران در پایگاه اینترنتی، راه اندازی اپلیکیشن (موبایلی تأمین اجتماعی من)،راه اندازی سامانه #142* می باشد.با فراهم شدن مقدمات و پیش نیازهای لازم به منظور ارائه خدمات غیرحضوری ضمن بهره گیری از فناوری نوین در خصوص سوابق پرداخت حق بیمه و میزان دستمزد، سامانه نمایش اینترنتی سوابق بیمه شدگان با هدف تسهیل در امور و پاسخگویی مناسب به مخاطبین، ارتقای کیفیت ارائه خدمات غیرحضوری، افزایش رضایتمندی مخاطبان و بالا بردن ضریب امنیت، سامانه جدید اینترنتی مشاهده سوابق بیمه شدگان در پورتال متمرکز سرویس های غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی طراحی و آماده بهره برداری شده است. بیمه شدگان به منظور رویت سوابق پرداخت حق بیمه خود می بایست به سامانه مشاهده سوابق بیمه شدگان از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی اینترنتی www.Tamin.ir 

مراجعه و جهت ایجاد حساب کاربری با استفاده از راهنمای مربوطه ثبت نام وگذر واژه (رمز عبور) خود را مشخص نمایند.در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت نام و دریافت پیامکی مبنی بر ایجاد حساب کاربری، بیمه شدگان می توانند با استفاده از کد ملی به عنوان نام کاربری و گذر واژه تعیین شده به این سامانه وارد و سوابق خود را مشاهده نمایند. 


خدمات متنوع بیمه ای در قبال

 دریافت حق بیمه: 

هر چند تأمین و ارائه خدمات درمانی و پرداخت انواع مستمری های بازنشستگی، ازکار افتادگی و بازماندگان در زمره مهمترین حمایت های موضوع قانون تأمین اجتماعی هستند، اما خدماتی که این سازمان ارائه می دهد محدود به همین موارد نمی شود. حمایت ها و خدمات دیگر این سازمان برخی جنبه تشویقی دارند مانند کمک هزینه ازدواج و حمایت های دیگر نیز برای جبران برخی از هزینه های زندگی بیمه شدگان و خانواده آنها برقرار شده اند.

مهمترین تعهدات و خدمات سازمان تأمین اجتماعی عبارتند از حمایت در برابر حوادث، بیماری ها و بارداری، مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان، مقرری بیمه بیکاری، غرامت دستمزد ایام بیماری، غرامت دستمزد ایام بارداری، پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی، کمک هزینه ازدواج و کمک هزینه کفن و دفن است که این تعهدات برابر استانداردهای تعیین شده به وسیله سازمان بین المللی کار و سازمان بین المللی تأمین اجتماعی تنظیم شده و بالاترین حد این استانداردها را در بر 

می گیرد.

 اهم اقدامات و فعالیت های تأمین اجتماعی استان در دولت تدبیر و امید عبارتند از : 

1.تاسیس شعبه دو بیرجند 

2.تأسیس شعبه درمیان 

3.تاسیس شعبه اقماری تأمین اجتماعی در شمال شهر بیرجند (خیابان دولت)

4.افتتاح و بهره برداری از ساختمان اداره کل، مدیریت درمان و اسناد پزشکی استان 

5.توسعه فضای فیزیکی و افتتاح ساختمان 

جدید شعبه یک بیرجند

6.آغاز عملیات ساخت شعبه تأمین اجتماعی

 عشق آباد 

7.اخذ مجوز خرید زمین برای شعبه بشرویه (ضمناً شروع عملیات ساختمانی با انتخاب پیمانکار به زودی آغاز خواهد شد.) 

8.ارتقای شعبه نهبندان از تیپ 5 به تیپ 4

9.ارتقای شعبه دو بیرجند از تیپ 4 به تیپ 3

10.پیگیری ارتقای شعبه طبس از تیپ 3 به تیپ 2 

11.اخذ مجوز برای راه اندازی سه کارگزاری در استان برای شهرستان های بیرجند ، قاین و طبس  که به زودی آغاز به کار خواهند کرد.

12.تبدیل شعبه اقماری غیر دائم حاجی آباد زیرکوه  به شعبه اقماری دائم.

13.تبدیل شعبه اقماری غیر دائم دیهوک به شعبه اقماری دائم.

14.اتمام طرح اختصاص شماره ملی بیمه شدگان (ssn) در استان. 

15.برگزاری جشن های تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه ، کارفرمایان نمونه حوزه کارآفرینی. 

16.اعزام بازنشستگان و مستمری بگیران به سفر عتبات عالیات و مشهد مقدس.

17.برگزاری آزمون استخدامی در سال های 93،92 ،

94 وجذب تعداد 27نفر.

18.میزبانی مسابقات المپیاد ورزشی کارکنان تأمین اجتماعی کشور  در رشته های  بدمینتون ، شنا و دوومیدانی. 

19.راه اندازی هیئت تجدید نظر تشخیص مطالبات  (رسیدگی به اعتراض کارفرمایان ). 

20.بهسازی و بازسازی فضای اداری و تجهیزات اداری واحدهای تحت پوشش. 


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/11/15 -- 19:40:57
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 1595

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا