نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
21. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
مرحله دوم تسهیلات اشتغال تا پایان بهمن ابلاغ می شود      

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی گفت: مرحله دوم تسهیلات اشتغال پایدار از محل سامانه کارا تا پایان بهمن به استان ابلاغ می شود. به گزارش ایرنا، مشیرالحق عابدی در حاشیه افتتاح چهارمین نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون استان در جمع خبرنگاران افزود: پرداخت مرحله دوم تسهیلات اشتغال از سوی نمایندگان و استانداری با جدیت پیگیری شده و تاکنون هیچ استانی ابلاغ نداشته است. 

وی با بیان اینکه فقط تسهیلات نهادهای حمایتی پرداخت شده است، گفت: امید است به زودی با ابلاغ مرحله دوم پرونده های سایر طرح های معرفی شده به بانک نیز به جریان افتد. 

معاون استاندار اظهار کرد: خراسان جنوبی در مقطعی رتبه چهارم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار را کسب کرد اما به خاطر فاصله ای که بین پرداخت مرحله اول و دوم ایجاد شده سایر استان ها نیز به این رتبه نزدیک شدند.وی گفت: از محل سامانه کارا مبلغ ویژه ای بالغ بر 150 میلیارد تومان در مرحله اول تسهیلات اشتغال پرداخت شد در حالی که سهم استان 118میلیارد تومان بود. عابدی افزود: بخش تعاون نیز به نوبه خود از این تسهیلات نفع برده البته اگر تعاونی ها قوی تر بودند، مبلغ بیشتری سهم می بردند. 

 

شرکت های بازاریابی برای

 تولیدات تعاونی تشکیل شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: با توجه به مشکل تعاونی ها در بازاریابی لازم است شرکت هایی به همین منظور تشکیل شود. حجت الاسلام عبادی افزود: بازاریابی هنر و تخصص است که باید در زمینه فعالیت های تعاونی به آن توجه شود چون گاهی تولیدکننده الزاما نمی تواند روی بازار تمرکز داشته باشد.وی با اشاره به تنوع محصولات در چهارمین نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون استان گفت: در این نمایشگاه مشاهده شد که اغلب محصولات تولیدی نیاز به سرمایه بالا ندارد لذا با سرمایه اندک می توان اشتغال ایجاد کرد. وی افزود: غرفه داران از فروش محصولات خود راضی بودند اما مشکلاتی هم داشتند که عمدتا  در زمینه سرمایه در گردش بود.عبادی بیان کرد: راهنمایی های لازم برای دریافت تسهیلات و تامین سرمایه در گردش توسط مسئولان در بازدید ارائه شد.

 

معافیت مالیات تعاونی مرزنشینان در انتظار تایید شورای نگهبان است

 نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس  هم گفت: معافیت مالیات تعاونی مرزنشینان در مجلس حدود 2 ماه قبل تصویب شده و منتظر ابلاغ شورای نگهبان است. افضلی اظهار کرد: مصوبه معافیت مالیات تعاونی مرزنشینان بعد از نظر شورای نگهبان و ابلاغ آن در شکل قانون، لازم الاجرا خواهد بود که امیدواریم بخشی از مشکلات تعاونی های مرزنشینان با این مصوبه جدید مجلس حل شود. وی با اشاره به رونق بخش تعاون در سال های اخیر افزود: ظرفیت های استان در منطقه و شهرستان ها با تشکیل تعاونی ها نموده پیدا کرده است. وی در ارزیابی از بازدید نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون استان بیان کرد: حضور مددجویان کمیته امداد در این نمایشگاه قابل توجه است که توانسته اند با استفاده از تسهیلات، اقدامات خوبی در حوزه اشتغال انجام دهند. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون استان در 150 غرفه برپا شده است. رکنی افزود: از این تعداد 17 غرفه کشاورزی، پنج غرفه صنعت، سه غرفه فرش، 48 غرفه صنایع دستی، سه غرفه معدن و مابقی مربوط به اتحادیه ها است.وی فروش محصول را از نیازهای مهم تعاونی ها ذکر کرد و گفت: 850 تعاونی در خراسان جنوبی داریم که 110 تعاونی مربوط به بانوان است. وی اظهار کرد: امسال در بخش تسهیلات اشتغال پایدار روستایی 175 تعاونی ثبت نام کرده اند که تاکنون 26 تعاونی به مبلغ 12 میلیارد و 140 میلیون تومان از این تسهیلات بهره مند شده اند.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/11/23 -- 19:41:36
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 228

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا