نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


جمعه 1 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
21. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
چالش تحریم داخلی دفتر وزارت خارجه در استان      

امین جم - صبح دیروز نشست خبری حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد. حجت الاسلام عبادی  درباره دفتر وزارت خارجه و اهمیت آن ، گفت: این دفتر دو سه سال خوب کار کرد اما تعطیل شد که از عدم همراهی مسئولان گلایه مند بودند. وی ادامه داد: واقعیت این است که دفتر نمایندگی وزارت خارجه به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد و باید دستگاه های دیگر هم به کمک بیایند اما انگار کسی تمایل به استفاده از ظرفیت های این دفتر ندارد! 

 

 خراسان جنوبی جزو 3 استان برتر کشور در اجرای پروژه‌های آبخیزداری  

نماینده مردم بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس  با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال تماشایی و چشمگیر بود ، ادامه داد: این حضور خاری در چشم دشمنان این مرز و بوم است و بنده از حضور پرشور مردم عزیز در این جشن بزرگ تشکر می کنم.

 عبادی با اشاره به پروژه های افتتاح شده در دهه فجر ، عنوان کرد: این عملکرد مسئولان جای تقدیر دارد و بعضی پروژه های بسیار خوب  به ویژه در حوزه آبخیزداری در استان افتتاح شد و خراسان جنوبی جزو 3 استان برتر کشور در اجرای پروژه‌های آبخیزداری است.وی افزود: در مجموع هر پروژه ای که افتتاح شده مایه خوشحالی ماست اما همیشه باید مطالبه بالاتر داشت و این وظیفه بنده به عنوان نماینده مجلس یعنی مطالبه گری است. 

 

همه باید برای اجرایی شدن

 راه آهن همت کنند 

 این نماینده مجلس در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره راه آهن استان نیز گفت: توقع ما توجه بیشتر توسط دولت به راه آهن هست؛ این قسمت اصلا ردیف بودجه نداشت اما با تهدید به استعفا که از سوی نمایندگان استان انجام شد، ردیف بودجه گرفت با اینحال توقع ما پیشرفت بیشتر این پروژه مهم بود. 

حجت الاسلام عبادی افزود: طبق آخرین اخبار، حدود ۳۰ کیلومتر زیرساخت در مسیر راه آهن اجرایی شده اما چون راه آهن هزینه بالایی دارد و با بودجه عمومی کشور ساخته نمی شود، به دنبال سرمایه گذار هستیم که با پیگیری های انجام شده قرار است به عنوان مشوق از صندوق توسعه به سرمایه گذار وام تعلق بگیرد، چون راه آهن‌ چیزی نیست که بتوان چشم بر روی آن بست و همه مسئولان و رسانه ها باید تلاش کنند. 

 

  از زحمات استاندار برای رایزنی

 با افعانستان تشکر می کنم 

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره جاده مرزی ماهیرود به ایالت فراه افغانستان گفت: این جاده فوق العاده با اهمیت است و با وزیر راه نیز در این خصوص مذاکراتی انجام شده است اما کمبود اعتبارات روی پروژه ها تاثیرگذار است. وی افزود: به هرحال مرز بانشاطی داریم و اگر آسفالت شود فوق العاده تاثیرگذار خواهد بود.البته باید از زحمات استاندار و رایزنی های خوب ایشان با افغانستان در باره مرز و ... تشکر کنم. 

 

 امیدواریم در بودجه 98 

شاهد نهضت  گازرسانی

 فوق العاده ای  باشیم 

 نماینده مردم بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی  پیرامون بودجه استان هم با بیان اینکه تا مجلس تصویب نکند صحبت درمورد بودجه ارزشی ندارد و فقط گمانه زنی است ، گفت:یقینا بودجه عمومی کشور به خاطر تحریم ها و مشکلات فروش نفت و ... بودجه انقباضی است و کسری بودجه فراوان ایجاد می شود اما آنچه مشخص است برای گازرسانی اعتبار بسیار بالایی گذاشته شده که باید دید خروجی چه خواهد بود.امیدواریم نهضت گازرسانی فوق العاده ای را مانند امسال شاهد باشیم. 

 برای آقای نوبخت متاسفم 

عبادی با اشاره به جاده بیرجند - قاین ، با بیان اینکه حدود نیمی از این جاده 90 کیلومتری دوبانده شده است ، ادامه داد: در جلسه با وزیر راه تذکر شفاهی و کتبی داده و در صحبت های گوناگون با آقای نوبخت نیز متلکی نبوده به ایشان نداده باشیم.به هر روی برای آقای نوبخت متاسفم و امیدوارم همان طور که به مسائل رشت دیار خودشان می پردازند به این جاده هم توجهی کنند. وی افزود: هرچه فکر می کنم چه کاری می توانستم انجام بدهم و نکرده ام ، به جایی نمی رسم.

در مورد این جاده تذکرات گوناگون  و نامه نگاری های متعددی انجام داده ایم اما مشکل از بالاست و مسئولان استانی نیز در تلاش اند. 

 

امسال هم بارور سازی ابرها

 در استان انجام می شود 

 وی در پاسخ به سوالی درخصوص بارورسازی ابرها ، با بیان اینکه پس از پیگیری های بسیار استان نیز جزو اولویت های اصلی این طرح در کشور قرار گرفت ، تصریح کرد: جزو افتخارات ماست که هوافضای استان ما فناوری باروری ابرها را به دست آورد و سال گذشته با پهپاد این عملیات انجام شد که واقعا جای تقدیر دارد.وی با اشاره به اینکه طبق نظر کارشناسان نیز باروری ابرها حداکثر بیست درصد بارندگی را می تواند افزایش دهد و اصل مدیریت مصرف است، گفت: در بخش کشاورزی نحوه آبیاری در استان فاجعه و بسیار غلط است و این الگو باید اصلاح شود.وی افزود: طبق قول مسئولان امسال بارورسازی ابرها در استان انجام می شود. 

 طرح استانی شدن انتخابات مجلس بهتر است یکبار پایلوت اجرا و بعد ارزیابی شود 

نماینده مردم بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس اظهار کرد: این طرح از مجلس پنجم مورد بحث است و بیشترنمایندگان مجلس با کلیت آن موافق هستند اما شورای نگهبان طی این سال ها ایراداتی به آن وارد کرده است که حالا دوستان می گویند آن ها را برطرف کرده ایم.

 عبادی افزود: این طرح مزایا و معایبی دارد و نظر شخص بنده این است که بهتر است این طرح از حالت خیال و تصورات خارج و یکبار  پایلوت انجام شود تا در عمل مورد ارزیابی قرار گیرد. 

 

 از رهبری درخواست کرده ایم

 به استان سفر کنند 

عبادی درباره سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان ، با بیان اینکه مطالبات و قول های دفعه قبل هنوز عملیاتی نشده و امیدواریم زودتر اجرا شود ، گفت: سفر رئیس جمهور مطمئنا تاثیرات بسزایی دارد اما بهتر است قبل از حضور ابتدا جلسه ای به نمایندگان استان داشته باشند و سپس تصمیم گیری و به استان سفر کنند. زیرا یکی از اعتراضات مهم نمایندگان کشور ، نبود جلسات رئیس جمهور با نمایندگان است.

 وی افزود: در سفر قبلی رئیس جمهور به استان ، حتی قول ها هم به اندازه کافی نبود و توقع ما بیشتر از این بود و هیچ مصوبه ای نیز در مورد آب داده نشد. وی با بیان اینکه در دیدارهایی که بنده و نماینده ولی فقیه در استان با رهبرمعظم انقلاب داشته ایم ، درخواست حضور ایشان در استان را داده ایم، گفت: ایشان در پاسخ به ما فرمودند از طرف من مانعی ندارد و ما کتبی و شفاهی درخواست داده و امیدواریم این سفر انجام شده که حتما خیر و برکات زیادی خواهد داشت. 

 

قول نوبخت برای پرداخت 100 درصدی 

حق توازن  به دانشگاه‌های استان  

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به طرح بودجه توازن دانشگاه‌ها، گفت:  در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه  وی قول پرداخت 100 درصدی حق توازن را به دانشگاه‌های استان داد اما این پرداخت در چند مرحله انجام می‌گیرد که تاکنون به چند استان پرداخت شده است. 

عبادی با اشاره به ساخت بیمارستان خوسف، تصریح کرد: بیمارستان خوسف امسال 7 میلیارد تومان ردیف بودجه گرفت و مناقصه آن نیز برگزار شد که تلاش می‌کنیم این بیمارستان‌‌ها به زودی ساخته و افتتاح شود. 

 

به نظر می رسد کسی تمایل 

به استفاده از ظرفیت های دفتر 

نمایندگی وزارت خارجه ندارد 

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دفتر وزارت خارجه و اهمیت آن ، گفت : از زمان اقای احمدی نژاد از وزیرخارجه وقت مطالبه کردیم که در دولت آقای روحانی این تلاش به ثمر نشست اما مدتی است این دفتر تعطیل شده است.این نماینده مجلس با بیان اینکه دفتر وزارت خارجه در استان می تواند کمک های زیادی در زمینه گردشگری ، سرمایه گذاری، تجاری و ... داشته باشد، ادامه داد : این دفتر دو سه سال خوب کار کرد اما تعطیل شد و از عدم همراهی مسئولان گلایه مند بودند. واقعیت این است که دفتر نمایندگی وزارت خارجه به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد و باید دستگاه های دیگر به کمک بیایند اما انگار کسی تمایل به استفاده از ظرفیت های این دفتر ندارد. وی افزود رایزنی هایی برای معرفی مسئول این دفتر انجام شده است اما مهمترین نکته تعامل بیشتر مسئولان است. 

 

استاندار خوب شروع کرده است 

عبادی در پاسخ به سوالی درباره وضع تعامل مسئولان استانی با نمایندگان گفت: از ابتدا همواره سعی بنده این بوده است که تعامل داشته باشم و در جهت همکاری برای منافع مردم هیچ خط قرمزی قائل نبوده ام اما به هرحال اختلاف نظرهایی هم در برخی موارد وجود داشته که طبیعی است. وی افزود: استاندار جدید خوب شروع کرده اند و تعامل خوبی دارند که می تواند بسیار برای مردم و استان تاثیرگذار باشد. 

 

فعلا فقط به خدمت به

 مردم فکر می کنم 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص تبلیغات زودهنگام برخی برای انتخابات مجلس، گفت: بنده موردی را مشاهده نکرده ام و به من گزارشی نیز داده نشده است.آنقدر هم گرفتار هستیم که به این مسائل فکر نکنیم.عبادی درباره کاندیدا شدن خود در انتخابات پیش رو نیز گفت: بحث های انتخاباتی فقط موارد شخصی و یا مسئله ساده ای نیست؛فعلا به کار فعلی خود و خدمت به مردم فکر می کنم.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/11/23 -- 19:48:52
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 105

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا