نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 5 خرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
21. رمضان 1440
2019 May 26

 

 

 

مشاهده کامل خبر
هواپیمایی کویر اولین ایرلاین استان امید بخش توسعه پایدار خراسان جنوبی      

 

 

 محمودآبادی- توسعه و تقویت شبکه های حمل و نقل ریلی ، هوایی و زمینی در راستای تسهیل ارتباطات فرا ملی با توجه به قرارگیری استان در محور شرق کریدور ارتباطی شمال جنوب زمینه ساز استفاده از ظرفیت های توسعه منطقه و تحقق توسعه پایدار استان است . محدودیت منابع آبی و خشکسالیهای پی در پی ضرورت توجه به سایر ظرفیتهای توسعه از جمله توسعه صنایع معدنی ، توسعه تجارت و ظرفیت های گردشگری را دوچندان می نماید . آنچه مسلم است توسعه بخش های مذکور مستلزم تامین زیرساخت های مورد نیاز به ویژه دسترسی استان به مراکز اقتصادی و سیاسی کشور بوده که مهمترین زیرساختها این حوزه باتوجه به زمان بر بودن سایر راههای دسترسی ازجمله توسعه محورهای ارتباطی زمینی و ریلی و حمل و نقل هوایی است که برخورداری از یک خط هوایی مطمئن و مستمر وپایدار یکی از آرزوهای دیرینه همه مردم استان بوده است .

هلدینگ احیا میراث کویر که به همت تعدادی از هم استانی های عزیز به منظور برنامه ریزی و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به عنوان یکی از محور های اساسی توسعه که در طرح آمایش استان نیز مورد تاکید و تایید قرار گرفته ، تشکیل گردیده ودر این قدم نسبت به دریافت مجوزهای قانونی جهت راه اندازی یک شرکت هواپیمایی منطقه ای اقدام نموده است .

شرکت هواپیمایی کویر با خرید حداقل سه فروند هواپیمای ملکی بزودی فعالیت خود را از فرودگاه بیرجند آغاز می نماید .

در راستای اطلاع رسانی مناسب به هم استانی های  عزیز نشست صمیمی خبرنگار ها با هیات موسس هواپیمایی کویر برگزار و در ادامه حاصل این گفتگو تقدیم مردم عزیز میگردد . با امید به اینکه این اقدام با حمایت مادی و معنوی مدیران و ذی نفوذان و مردم استان سریعتر به بار نشسته و توسعه پایدار منطقه را به دنبال داشته باشد.

مهندس علیرضا صالح پور،رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیمایی کویر، مهندس محمد حسین اژدری رئیس هیئت مدیره هلدینگ احیای میراث کویر و مهندس محمد بهمنش مدیرعامل هلدینگ احیای میراث کویر مهمان روزنامه ی آوای خراسان جنوبی شدند تا زمینه ی فراهم شده برای سرمایه گذاری عظیم در استان را تشریح کنند.

مهندس صالح پور، با اشاره به سابقه ی فرودگاه بیرجند گفت: همه ی ما به عنوان دست اندر کاران سازندگی استان دغدغه ی  برقراری حمل و نقل هوایی منظم در استان را همیشه داشته ایم و به دنبال آن در صدد رفع نقیصه بر آمدیم، هدفی که امروز به عنوان یک وظیفه به گردن تک تک ما خراسان جنوبی ها نهاده شده تا بتوانیم این استان را در حد استعداد و داشته هایش معرفی کنیم. 

وی افزود: به طور مداوم در استان تلاش شده است که پرواز های منظم وجود داشته باشد اما متاسفانه این مهم هیچ گاه به درستی محقق نشده است ، بر این اساس تصمیم گرفتیم با تکیه بر تجربه های قبلی و داشته های علمی مان برای بیرجند یک ایرلاین اختصاصی راه اندازی کنیم.

الویت اول ما مشارکت سرمایه گذاران بومی است

مهندس صالح پور با اشاره به اقداماتی که برای دریافت موافقت اصولی ایرلاین لازم بوده است گفت: یک گروه کاری تعریف کردیم که در نهایت منجر به اخذ موافقت اصولی شرکت هواپیمایی کویر شد ، تلاش به ثمر نشست و در نهایت در تیرماه امسال موافقت اصولی ایرلاین اختصاصی برای بیرجند  و استان گرفته شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت هواپیمایی کویر در این باره توضیح داد: هر ایرلاین طبق مقررات کشوری باید 3 هواپیمای ملکی داشته باشد و شرکت هم اکنون در حال تامین سرمایه برای خرید 3 هواپیما است.

اما نکته ی مهمی که مهندس صالح پور عنوان کرد هدف این شرکت برای جذب سرمایه گذار بومی است چرا که هم اکنون سرمایه گذاران زیادی از اصفهان ، تهران و حتی افغانستان برای سرمایه گذاری در این شرکت اعلام آمادگی کرده اند اما با توجه به هدفی که شرکت دنبال می کند ، وجود سرمایه گذار بومی برای این شرکت هواپیمایی که می خواهد هواپیماهایش را به نام خراسان جنوبی خریداری کند در الویت اول می باشد.

این شرکت محور های اقتصاد شرق کشور را از صفر تا صد بررسی کرده و علاقه مند است با جذب سرمایه گذار بومی خراسان جنوبی را طی مدت کوتاهی به یک منطقه ی نمونه در شرق کشور به لحاظ سرمایه گذاری های گردشگری و . . . تبدیل کند.

پربازده‌ترین و مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری استان

مدیرعامل هلدینگ احیای میراث کویر نیز با تایید هدف بلند این شرکت که امروز مانند یک پکیج سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران بومی و غیر بومی قرار می گیرد اعلام کرد: بر اساس طرح توجیهی که با همکاری کارشناسان ارشد هوانوردی و بازرگانی کشور و با در نظر گرفتن وضعیت موجود بازار ایران و منطقه تهیه شده ، پربازده‌ترین و مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری در حال حاضر در استان صنعت هوانوردی می باشد و سود خالص ایرلاین کویر حداقل 5/34 درصد برآورد شده است و در کمتر از 3 سال کل سرمایه بازگشت می شود و حداقل پرداخت سود خالص 34 تا 35 درصد به سهامداران شرکت خواهد بود.

مهندس محمد بهمنش : محور اصلی این ایرلاین این خواهد بود که علاوه بر برقراری پرواز های مداوم و بدون کنسلی برای مرکز استان به مقصد تهران و مشهد و مقاصد مهم گردشکری کشور خراسان جنوبی را مقصد گردشگری داخلی و بین الملی کنیم،

وی با اشاره به کویر لوت و وجود مناطق بکر گردشگری در این استان یادآور شد: در این برنامه ، هدف چرخه ی کامل گردشگری است، از ورود تا اسکان ، سوغات، صنایع دستی،معرفی فرهنگ ، بازدید گردشگران از مراسم هایی مانند برداشت زرشک و زعفران و . . . در نهایت تا برگشت گردشگر ، بنابراین برایمان مهم است که در این مسیر از سرمایه گذاران بومی استفاده کنیم.

وی اشتغالزایی در این پکیج کامل را یکی از نقاط قوت شرکت برشمرد و گفت: نیاز دیگر شرکت نیروی انسانی توانمند و ماهر است تا در این چرخه فعالیت کنند ، این مهم نیز مورد توجه قرار گرفته و قرار است در بیرجند آموزشکده ای راه اندازی شود که علاوه بر مهارت های هوانوردی به متقاضیان نکات مربوط به بازاریابی، گردشگری و خدماتی که در حوزه ی پذیرایی و رستوران و . . . را آموزش دهد.

هواپیمای کویر حلقه ی اتصال منطقه و کشور های دیگر

وی با تاکید بر اینکه که توسعه گردشگری و جذب گردشگران خارجی بهترین شکل برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان و کشور است، در همین راستا فرودگاه بیرجند و خراسان جنوبی تبدیل به هاب پروازی منطقه می شود.

بهمنش افزود : بر اساس تبدیل استان به هاب پروازی منطقه  گردشگرانی که از کشورهای افغانستان ، پاکستان و هند قصد دارند به عراق ، ترکیه و سوریه یا کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان مسافرت کنند، از طریق فرودگاه بیرجند ادامه مسیر خواهند داد.

وی گفت: مسلمانان و مسافران افغانی ، پاکستانی و هندی که میخواهند به نجف و حج سفر کنند می‌توانند از طریق هاب فرودگاه بیرجند برای پرواز استفاده کنند زیرا هم هزینه پرواز آنها ارزانتر میشود و هم می‌توانند در صورت توقف چند ساعته یا چند روزه از جاذبه‌های استان خراسان جنوبی لذت برده و از سوغات و صنایع دستی استان خرید کنند.

وی با تاکید بر اینکه هواپیمایی کویر با این رویکرد حلقه اتصال منطقه و خارج از منطقه خواهد بود افزود: نگاه اصلی ما از تاسیس ایرلاین ایجاد هاب پروازی منطقه ای بوده و مطمئن هستیم با کار کارشناسی صورت گرفته در سالهای پیش رو شاهد پیشرفت استان خواهیم بود که این موضوع نیز به خوبی دست یافتنی است. چرا که به کارگیری ظرفیت های منطقه را دنبال کرده ایم. بر این اساس یقین داریم با درگیر شدند سرمایه گذاران بومی آنچه به عنوان راهبرد در نظر گرفته ایم فعال و ماندگار خواهد بود. و این موضوع با تکیه بر مشارکت همه ی هم استانی های عزیزمان شدنی است.

تبدیل استان به مقصد گردشگری بین المللی

مهندس محمد حسین اژدری رئیس هیئت مدیره هلدینگ احیاء میراث کویر و عضو هیات موسس هواپیمایی کویر می گوید : هلدینگ احیاء میراث کویر که با هدف توسعه گردشگری استان شکل گرفته نسبت به تدوین یک برنامه جامع در حوزه گردشگری استان که حاصل مطالعات آمایش استانی ، برنامه ملی گردشگری کشور اقدام نموده و بنا دارد در نقش یک توسعه گر زنجیره این فعالیت را دراستان تکمیل نموده و یا تکمیل زیر ساخت های مورد نیاز این صنعت استان خراسان جنوبی را به مقصد گردشگری در سطح ملی و بین المللی تبدیل نماید.

 شرایط اقلیمی استان و محدودیت های جدی در زمینه تامین آب طلب می نماید که ضمن توجه به مدیریت مصرف آب در ارتباط با توسعه فضای کسب و کار به فعالیت هایی که نیاز آبی کمتری دارند توجه شود .

که با عنایت به ظرفیت های گسترده استان در حوزه بافت تاریخی ، طبیعت بکر و زیبا به وبژه کویر لوت که ثبت جهانی گردیده و سایر ظرفیت های میراث طبیعی و تاریخی که ثبت جهانی است میتواند استان را به مقصد گردشگری بین المللی تبدیل نماید .

وی گفت : این هلدینگ در نظر دارد با نگاه جامع به موضوع گردشگری استان تمامی حلقه های این زنجیره شامل  : زیرساخت های حمل و نقل هوایی و زمینی ، امکانات اقامتی شامل هتل و اقامتگاههای بومگردی و کمپ های کویر ، خدمات گردشگری ، صنایع دستی از تولید تا بازاریابی و فروش ، توریسم سلامت ، توریسم اقتصادی و تجاری ، برگزاری جشنواره های ملی و بین المللی و مرکز آموزش گردشگری استان را با مشارکت همه علاقمندان و حرفه مندان این حوزه راه اندازی و تکمیل نماید .

امروز شاهد راه اندازی هواپیمایی کویر به عنوان مهم ترین حلقه این زنجیر فعالیت اقتصادی هستیم و امید داریم با حمایت مدیریت عالی استان و دستگاههای اجرایی استان شاهد توسعه و گسترش این فعالیت در استان باشیم .


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/03 -- 17:48:52
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 137

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا