نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 29 ارديبهشت 1398
ش ی د س چ پ ج
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
14. رمضان 1440
2019 May 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
آمارهای نگران کننده پلیس از تصادفات درخراسان جنوبی      

امین جم - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی دیروز در نشست خبری با خبرنگاران ، با بیان اینکه طرح نوروزی پلیس از 25 اسفند آغاز و تا 17 فروردین ادامه دارد ، گفت : شعار امسال پلیس ، 

« پرهیز از خطر و آرامش در سفر» است که سال گذشته نیز شعار سال بود و به دلیل استقبال زیاد امسال نیز انتخاب شده است.

سرهنگ عباسی با بیان اینکه امسال یکهزار و 870 نفر به رانندگان استان اضافه شده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که وضع معابر شهری بیرجند نسبت به گذشته تغییری نکرده است. وی بیان کرد: امسال چهار هزار و 914 دستگاه خودرو به چرخه ترافیک اضافه شد در حالی که به دلیل شرایط اقتصادی فقط 170 دستگاه خودرو اسقاط شده است. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به شناسایی نقاط حادثه خیز در حوزه درون شهری اظهار کرد: از ابتدای امسال بالغ بر 10 جلسه شورای ترافیک برگزار شد که مصوبات خوبی داشت و بیش از 70 درصد مصوبات نیز محقق شد. عباسی ادامه داد: طبق هماهنگی انجام شده با شهرداری خط کشی های طولی و عرضی از شنبه هفته آینده شروع و به مدت 72 ساعت درتمام معابر مرکز استان انجام می شود. 

عباسی با بیان اینکه 60 درصد تصادفات درون شهری در مرکز استان  به وقوع پیوسته است، افزود: 75 هزار و 551 نفر را در مساجد، مدارس و مهدهای کودک آموزش داده‌ایم.

امیدواریم شهروندان به خودکنترلی برسند

وی با اشاره به اینکه از 25 تا 29 اسفند حجم ترافیک در معابر درون شهری سنگین خواهد بود، گفت:  لازم است شهروندان برای خریدهای خود طوری برنامه ریزی کنند تا این حجم کمتر شود. عباسی با اشاره به نصب سه دوربین کنترل سرعت در بیرجند اضافه کرد: 24 دستگاه دوربین نظارتی نیز کار کنترل ترافیکی را انجام می دهد. وی  ابراز امیدواری کرد: شهروندان به خودکنترلی برسند و نیازی به استفاده از دوربین نباشد. 

هدف پلیس جریمه نیست

وی با بیان اینکه جزو استان هایی هستیم که بالغ بر 98 درصد شهروندان در حوزه درون شهری کمربند ایمنی را می بندند و این رقم در حوزه برون شهری 100 درصد است، گفت : جزو محدود استان هایی هستیم که در دو شهر سربیشه و نهبندان نزدیک 80 درصد از کلاه ایمنی استفاده می کنند و این برای مرکز استان بالای 40 درصد است. وی با بیان اینکه عابران پیاده با 51 درصد بیشترین تعداد متوفیان در تصادفات درون شهری را داشته اند ، ادامه داد: امسال 19 عابر پیاده جان خود را از دست دادند که 14 نفر از آنان بالای 70 سال سن داشتند که توجه جدی خانواده ها را می طلبد. 

عباسی افزود : متاسفانه استفاده از لباس تیره در شب توسط عابران پیاده از عوامل اصلی کاهش دید و تصادفات است که باید مردم توجه جدی به آن داشته باشند.

 

36 درصد تصادفات درون شهری 

به دلیل  رعایت  نکردن حق تقدم است

وی با اشاره به اینکه تعداد تصادفات جرحی 2 هزار و  285 فقره است که نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشته ، تصریح کرد: تعداد مجروحان 2 هزار و 881 نفر بوده که 4 درصد افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه 36 درصد تصادفات درون شهری به دلیل رعایت نکردن حق تقدم است اظهار کرد: بیشتر تصادفات در بعدازظهر بوده است.

 

نواقص پل فرزان رفع نشود ،

 کار بیشتر گره خواهد خورد

وی با بیان اینکه پل فرزان زیرساخت هایی لازم دارد و نباید در بازگشایی آن عجله کرد ، گفت:  پل نواقصی دارد که لازم است قبل از بازگشایی این نواقص رفع شود و گرنه ترافیک در این معبر با نواقص موجود صد درصد بیشتر گره خواهد خوردکه ایمن سازی ورودی های معبر، تامین روشنایی و هدایت ترافیک از مهمترین مسایلی است که باید در پروژه فرزان  مد نظر قرار گیرد. وی در خصوص تعدد  بیلبوردهای شهر گفت: در برخی نقاط شاهد نصب بی رویه بیلبورد هستیم که با مجوز دادستان با مهلت 15 روزه دستگاه های مربوطه باید در برخی نقاط شهری از جمله تقاطع معلم بیلبوردهای اضافه را جمع آوری کنند و گرنه سهم تقصیر در حوادث رانندگی برای سازمان مربوطه لحاظ می شود.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/22 -- 18:15:26
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 170

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا