نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


سه شنبه 29 بهمن 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
23. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: صاحب اصلی انقلاب مردم هستند      

گزارش خبری- اجتماع بزرگ طلاب و روحانیون شهرستان بیرجند، نهبندان، سربیشه، خوسف و درمیان در راستای لبیک به بیانیه دوم انقلاب اسلامی ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، ائمه جمعه و جماعات و خانواده های طلاب در محل مصلی بزرگ المهدی(عج) بیرجند برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در این مراسم با اشاره به مسئله مهم خانواده، اظهار کرد: در هر جبهه ای این فرد نیست که پیروزی می آفریند بلکه جمع است که این مهم را محقق می کند و روحیه خانواده ها نیز در پیروزی پرافتخار تاثیرگذار است.

*خانواده ها نقش بسزایی در جهاد فرهنگی و تبلیغ دارند

وی در ادامه با بیان اینکه صبر، تحمل و همفکری خانواده ها در جهاد فرهنگی و تبلیغ موثر است و باید قدردان آن باشیم، گفت: خداوند حکیم که انسان را آفریده است سرنوشت او را به دست خودش داده است و هر آنچه در این دنیا و آخرت پیش بیاید ثمره کار خود انسان است. امام جمعه بیرجند در ادامه با اشاره به اینکه برای سعادت و شقاوت علت های متفاوتی وجود دارد، افزود: اما سیستم های حکومتی در سرنوشت انسان نقش دارد و عناصر طاغوت و مستکبر همواره دشمن اصلی پیغمبران و جانشینان آنان بودند. وی با بیان اینکه در مسأله حکومت و سیاست دو موضوع مطرح می باشد که نخست، انتخاب نوع حکومت است، افزود: انواع حکومت‌های مختلف با ادعاهای آنچنانی، تعریف شده هستند و آن نوع حکومت و سیستم سیاسی که می‌خواهد حاکم باشد، سرنوشت‌ساز است و اگر بحث سعادت انسان‌ها و خیر دنیا و آخرت و شکوفایی استعدادهای انسان‌ها مطرح است باید نوع حکومت و سیستم سیاسی دارای عوامل شکوفایی استعدادهای بشری و انگیزه‌های الهی باشد.

*حکومت الهی حرف برای گفتن دارد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: در دنیای امروز تنها یک حکومت می‌تواند مدعی باشد و مابقی حکومت‌ها حرفی برای گفتن ندارند و آن حکومت نیز حکومت الهی است.حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه تمام فضائل در این حکومت الهی معنی پیدا می‌کند، بیان کرد: همچنین موضوع دوم مسأله حکومت و سیاست، اجرای حکومت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه صاحب اصلی این انقلاب مردم هستند، بیان کرد: مردم خوب انقلاب کردند اما در انتخاب خوب عمل نکردند، هر وقت از وعده‌های دروغین و روزنامه ها و پارازیت‌های بیگانه و داخلی بتوانند فاصله بگیرند و کلید خانه خود را به دست فرد صالح دهند.

*ایران موفق ترین کشور دنیا در کاهش فقر بوده است

 حجت الاسلام و المسلمین آقای مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز کشور اظهار کرد: چهل سال به لطف خداوند از عمر انقلاب اسلامی گذشت و این در حالی بود که دشمنان برای این مهم مدت انتخاب می کردند اما علیرغم توطئه و فتنه های دشمنان، امروز انقلاب اسلامی با اقتدار و سرافرازی به مسیر خود ادامه می دهد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: مقام معظم رهبری در این بیانیه به گذشته کشور اشاره می کنند و در بخش اعظم بیانیه گام دوم انقلاب به تحولات و دستاوردهای عظیم چهل ساله انقلاب اسلامی می پردازند.حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه براساس گزارش رسمی سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران در این چهل سال موفق ترین کشور به لحاظ کاهش فقر بوده است، افزود: همچنین جمهوری اسلامی در 30 سال گذشته در توسعه انسانی موفق ترین کشور دنیا است.وی با بیان اینکه شعائر و مسائل دینی در سال های اخیر آسیب دیده و در این زمینه دغدغه و نگرانی وجود دارد، عنوان کرد: اما نباید تحولات انقلاب اسلامی را کم بدانیم چرا که خوشبختانه فطرت مردم دینی است البته هجمه فرهنگی دشمنان بسیار است و فضای مجازی لجام گسیخته می تازند.

همچنین در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین آقای نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: با هدف تبیین گام دوم انقلاب اسلامی اجتماع منطقه ای طلاب خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد و بیش از دو هزار طلبه همراه با خانواده‌های خود از شهرستان های بیرجند، درمیان، خوسف، سربیشه و نهبندان در این اجتماع شرکت کردند. وی افزود: به طور قطع همراهی خانواده در امر تبلیغ طلاب موثر است و خانواده‌ها یاوران تبلیغ هستند.

گفتنی است، در بخشی از بیانیه پایانی اجتماع طلاب و روحانیون خراسان جنوبی آمده است: بیانیه ولی امر مسلمین جهان در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است در حالی که بسیاری از انقلاب های مهم دنیا قبل از چهل سالگی از آرمان های خود فاصله گرفته و به قهقرا رفته اند؛ جمهوری اسلامی با وجود تمام موانع و مشکلات، گام اول انقلاب که تحکیم و تثبیت انقلاب و نظام سازی بوده را به خوبی پشت سر گذاشته و وارد گام دوم آن یعنی تحقق تمدن اسلامی از رهگذر تشکیل دولت و جامعه اسلامی، شده است.

این  بیانیه راهبردی و منبعث از معارف ناب اسلام محمدی که حاصل سال ها ایستادگی ، جهاد ، ایثار و فداکاری امام و امت مسلمان ایران است در این عصرِ تاخت و تاز جبهه سیاهِ استکبار و طاغوت، چراغِ راه و امید بخشِ انسان های تشنه و جویای حقیقت ، معنویت و سعادت است. ما طلاب و روحانیون خراسان جنوبی پس از حمد و سپاس خدای متعال و درود و سلام بر پیامبر اعظم (ص) و اهل بیت مطهر ایشان و تمام مجاهدان راه حق به ویژه بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (قدس سره) تشکر همه جانبه و صمیمانه خود را از رهبری و هدایت های پیامبر گونه ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای ابراز داشته به ندای حکیمانه معظم له لبیک گفته و حمایت قاطع خود را از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اعلام می داریم. طلاب و روحانیت خراسان جنوبی وظیفه خود می داند تا نسبت به آگاهی بخشی و ترویج و تبیین این بیانیه ، غایت اهتمام را داشته و تمام تلاش خود را انجام دهد تا این بیانیه به گفتمان غالب جامعه اسلامی تبدیل شود.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/12/24 -- 19:38:34
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 2709

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا