نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 2 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
21. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 24

 

 

 

مشاهده کامل خبر
100 میلیمتر عافیت      

گروه خبر-مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: به غیر از شهرستان بیرجند سایر شهرستان های استان روز یکشنبه درگیر سیلاب بوده اند اما در زمان حاضر شرایط تحت کنترل است. میرجلیلی افزود: با آمادگی و تدابیر پیشگیرانه که از قبل وجود داشت، بارش ها خسارات سنگین نداشته است. وی از اسکان و امدادرسانی به بیش از هزار و ۲۰۰ نفر از افراد گرفتار در سیل در استان خبر داد و  افزود: برق در سه شهرستان نهبندان، سربیشه و زیرکوه قطع شد که مقدار زیادی مرتفع شده و بقیه در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بیان کرد: بارندگی های روزهای گذشته استان بی سابقه بوده به طوری که در برخی شهرستان ها مانند طبس، زیرکوه، درمیان و سربیشه تا 100 میلی متر بارندگی گزارش شده است. وی با اعلام اینکه تا این لحظه تلفات ناشی از سیلاب در خراسان‌جنوبی صفر بوده است، اضافه کرد: همچنین طی این مدت قریب به ۷۲۰ نفر از افراد در راه‌ مانده در حسینیه‌ها، مساجد و بقاع متبرکه استان اسکان یافتند.

16 نفر از مرگ حتمی نجات یافتند

میرجلیلی ادامه داد: تا این لحظه مورد خاصی از تخریب وسیع منازل نداشتیم اما در این مدت نیروهای امدادی و عملیاتی 16 نفر را از مرگ حتمی نجات دادند و خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون مورد فوتی برگرفته از سیلاب در استان نداشتیم. میرجلیلی اظهار کرد: بارندگی روز های گذشته موجب 91 مورد آبگرفتگی منازل در استان شد که بیشتر آنها با تلاش نیروهای امدادی برطرف شده است.

 نفربر ارتش افراد مفقودی سیل

 دهنه رود سربیشه را پیدا کرد

فرماندار سربیشه گفت: شدت سیلاب در بخش دُرح به حالتی بود که امکان تردد با خودرو امکان پذیر نبود لذا نفربرهای ارتش ورود کردند و افرادی که در سیل گرفتار شده بودند را نجات دادند. فلاحی بیان کرد: با همکاری تیم های هلال احمر و نفربرهای ارتش جمهوری اسلامی 9 چوپان که از استان های همجوار و بدون مجوز وارد شهرستان سربیشه شده و گم شده بودند پیدا و تحویل خانواده شان شدند. وی از خسارت وارده به تعدادی از پل‌های محورهای درح - پایانه مرزی و پاسگاه حسین‌آباد - پهواز خبر داد و افزود: همچنین اراضی کشاورزی روستاهای گزدز، نرگسک، زین‌آباد، بهامرز، چاهخو قنبر، لجونگ، سولابست، گلوباغ، ماهیرود، درخت توت، مشوکی، کنیف، نازدشت، نیزه گاو، اسکیونگ و دهیک دچار خسارت شده است. وی با بیان اینکه اهالی پنج روستا که در معرض خطر سیل بودند به مکانی امن منتقل شدند، افزود: در زمان حاضر این روستاها دچار آب گرفتگی شده و خسارت جانی نداشته است.

دستور استاندار برای رسیدگی فوری

 به سیل زدگان منطقه عشایری طبس

استاندار برای رسیدگی فوری به سیل زدگان منطقه عشایری بخش دستگران عشق آباد دستور داد. مدیر کل مدیریت بحران استانداری گفت: راه دسترسی به مناطق عشایری کوه یخاب بخش دستگردان و روستای پده بید بسته شد و به دلیل بارندگی امکان امداد رسانی با هلی کوپتر وجود نداشت و ماشین آلات راهداری برای بازگشایی مسیر اعزام شدند.گفته شده در این منطقه تعدادی از منازل  نیز تخریب شده است و به گفته اهالی گروه های امدادی تا  عصر دیروز سراغ این منطقه نرفته اند.

خسارت سیل به بخش کشاورزی

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات سازمان جهاد کشاورزی گفت: سیل اخیر در استان خساراتی را به بخش کشاورزی وارد کرده ولی هنوز برآورد دقیق نشده است. یزدان مهر افزود: بیش از صد قطعه شترمرغ در یک واحد دامداری شهرستان بشرویه در سیلاب تلف شد. وی بیان کرد: شدت سیلاب در این منطقه به گونه ای زیاد بود که حتی چند دستگاه لودر نتوانست دام ها را نجات دهند. یزدان مهر بیان کرد: در شهرستان درمیان هشت قنات به دلیل وقوع سیلاب کاملا تخریب شد. وی گفت: بر اثر باران های شدید رگباری روزهای گذشته در شهرستان سربیشه نیز یک چاه کشاورزی در بخش درح درگیر سیلاب و نابود شد و خسارت زیادی به اراضی این منطقه وارد شده است.وی اظهار کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت به بخش کشاورزی در شهرستان های فردوس، سرایان و طبس به دست ما نرسیده اما تعدادی از بندسارهای کشاورزی شهرستان نهبندان نیز از بین رفته است. وی گفت: عمده خسارت ها به بخش های زراعی، باغی، دامی و منابع آبی شامل کانال، استخر، قنات و چاه ها، تاسیسات، زمین و راه های روستایی وارد شده است.

یک واحد مسکونی در «اسدیه» بر اثر

 سیل تخریب شد

فرماندار درمیان هم گفت: در پی بارندگی‌ها یک واحد مسکونی در شهر اسدیه تخریب شد. بشیری‌زاده با اعلام اینکه از ابتدای فعالیت سامانه بارشی در شهرستان تاکنون به 10 خودروی گرفتار در سیل امداد رسانی شد، تصریح کرد: این خودروها در نقاط مختلف شهرستان در سیل گرفتار شده بودند که توسط نیروهای امدادی هلال‌احمر شهرستان نجات پیدا کردند.

بازارچه مرزی ماهیرود 

 از خسارات سیل در امان ماند

رئیس سازمان بازارچه‌های مرزی گفت: در پی بارندگی‌های اخیر با توجه به اخطاریه‌ها و هشدارهای داده شده تدابیر لازم انجام و خوشبختانه سیلاب هیچ گونه خسارتی به بازارچه مرزی ماهیرود نداشت.

۲۸۵ نفر در سیل و 

آب‌گرفتگی آسیب دیدند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در 48 ساعت گذشته ۲۸۵ نفر در خراسان جنوبی در سیل و آبگرفتگی آسیب دیدند، گفت: در این مدت مجموع افراد اسکان داده شده در خراسان جنوبی ۱۴۳ نفر هستند. وی مجموع تیم های عملیاتی اعزام شده را 63 تیم عنوان نمود و خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد نیروهای عملیاتی اعزام شده 205 نفر بودند.

سیل خسارت جدی به خوسف

 وارد نکرده است

فرماندار خوسف گفت: با توجه به اقدامات پیشگیرانه که انجام شد تاکنون خسارت جدی را در شهرستان شاهد نبودیم و در این راستا تنها برخی از راه‌های روستایی آسیب دیده که به محض توقف بارندگی مرمت این راه‌ها انجام خواهد شد. شفیعی اظهار کرد: بارندگی‌های خوبی در ایستگاه‌های شهرستان به ثبت رسیده است. شفیعی تصریح کرد: در این راستا فقط برخی از راه‌های روستایی آسیب دیدند که به محض توقف بارندگی مرمت این راه‌ها انجام خواهد شد تا این راه‌ها مرمت و بازسازی شوند.

تخریب 13 منزل مسکونی در 

منطقه نیگنان بشرویه

بارندگی های اخیر 13 منزل مسکونی در منطقه نیگنان روستای بندان بخش مرکزی بشرویه را به طور کامل تخریب کرده است. سرپرست فرمانداری بشرویه گفت: براثر بارش های اخیر که در بشرویه 30 میلی متر، رقه 33 و ارسک 27 میلی متر ثبت شده تاکنون در منطقه نیگنان روستای بندان بخش مرکزی این شهرستان 13 منزل مسکونی 100 درصد و 3 منزل حدود 30 درصد تخریب شده است. شفیعی با بیان اینکه خسارت به برخی از دامداری های شهرستان هم وارد شده است ، افزود: با توجه به پیش بینی و هشدارهای هواشناسی و اقدامات پیشگیرانه قبل از بارندگی حجم خسارات وارد شده به زیرساخت ها و مناطق مختلف به شدت کاهش داشته که از سوی ادارات و نهادهای گوناگون در حال برآورد است. وی گفت: آبگرفتگی منازل هم در روستای بندان، کلاته حمام و شهید قاسم پور بیش از سایر مناطق گزارش شده است.

ثبت رکورد 90 میلی متر باران 

در تپه طاق طبس

تپه طاق طبس با ثبت رکورد بارش 90 میلی متری باران از بیشترین بارش های خراسان جنوبی بهره مند شده است. کارشناس هواشناسی گفت: در این مدت به ترتیب ده محمد طبس با 75 میلی متر، آبیز 62، حاجی آباد زیرکوه 58، کلاته گاویچ درمیان 54، باغستان فردوس و کلشانه طبس 46، جفت رود 45، فردوس 44 میلی متر بیشترین مقدار بارش ها را به خود اختصاص دادند. لطفی بارش های بیرجند را  7 میلیمتر و جنوب بیرجند را 10 میلی متر اعلام کرد و افزود: قاین 17، نهبندان 9، خور 17، بشرویه 25، طبس 17، سرایان 22، آرین شهر 10، اسدیه 23، زهان 10، محمدشهر 7 ، سربیشه 11، حاجی آباد 61 ، ارسک 21، فتح آباد فردوس 31، طاهر آباد فردوس 28، خوسف 10، دیهوک 30، عشق آباد 31، خضری 24، سرند طبس 39، معدن پروده 38، آیسک 35، روستای درمیان و فتح آباد قاین 35، زنوغان 33،کریمو و بغداده ، باغستان ، پیرحاجات 32، ماهی رود 31، انارستانک 30، دستگرد و رباط خان ، رقه، خرو ، میغان 28، سه قلعه ، مقیلان ، ماهمیران 27، چاه طالب ،چیروک 26، پیکوه، بیشه، مهوید 25، معصوم آباد و گزیک 24، دوست آباد 23، ابراهیمی 22، عباس آباد ، حسین آباد، قدمگاه 21، معدن قلعه و کنگان 20، کهنو 19، کلاته سورگ ، محمد آباد پسکوه، شاهکوه، چاهدراز 18، زهری و النگ 17، خلف 16، گل و کفاز 15، ده شود و حیدرآباد 14، حصاردار، درخش، اسفزار 12، طبسین ، کبودان 11، فریز ، حجت آباد 10، خنگ 9، مختاران 8 ، مود 7 ، چاهداشی 6 ، علی آباد زارعین 4 میلی متر باران باریده است. وی با بیان اینکه سامانه تا ظهر امروز به صورت ضعیف در شمال شرق استان فعال است، گفت: اما از بعدازظهر با خروج سامانه بارشی به تدریج کاهش ابر در منطقه رخ  می دهد.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/01/26 -- 19:10:20
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 66

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا