نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 27 شهريور 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
18. محرم 1441
2019 Sep 18

 

 

 

مشاهده کامل خبر
اولین طرح جامع استعدادیابی راه‌اندازی کسب و کار امروز در بیرجند      

کاری-  در این روزها در بیرجند شاهد برگزاری فرآیند آماده سازی و برنامه ریزی اجرای پیش رویداد طرح جامع استعدادیابی خلاقیت و نوآوری با هدف راه اندازی کسب و کارهای نوپا و خلق ثروت هستیم. این رویداد توسط فضای کار اشتراکی و زیر نظر مجموعه شرکت شتاب دهی نوآوری جهت شرق مستقر در پردیس شرکت های دانش بنیان و  پارک علم فناوری و با همکاری مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار می شود. ما برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیر اجرایی رویداد به گفتگو پرداختیم.

 

برگزاری بزرگترین  رویداد کارآفرینی

و استارتاپی استان در پاییز 

 

حسین نیک کار، مدیر اجرایی رویداد و موسس فضای کار اشتراکی جهت در گفتگو با خبرنگار آوا می گوید: پیش رویداد بزرگترین رویداد کارآفرینی و استارتاپ با هدف راه اندازی کسب و کارهای نوپا با حضور بهترین های ایران در پاییز امسال برگزار خواهد شد.وی با بیان اینکه در سال رونق تولید هستیم و این پیش رویداد  هم با کسب و کار و تولید ثروت ارتباط دارد، می افزاید:  رویداد اصلی یک رویداد کشوری است و امکان شرکت برای همه استان ها خصوصا استان های مجاور نیز وجود دارد.وی یادآور می شود: این رویداد با حضور استارتاپ ها، مخترعان و اساتید برتر ایران در حوزه کسب وکارهای نوپا و کارآفرینی، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر (vc) و افراد موفق در این زمینه ها پاییز 98 در استان برگزار خواهد شد. وی اظهار می کند: در این رویداد کارگاه ها و پنل های تخصصی، مشاوره ای و سرمایه گذاری برگزار می شود تا بتوان به روزترین دانش های علمی و تجربی ایران را برای استارتاپ ها و ایده پردازان  استان خراسان جنوبی مهیا کنیم.وی خاطر نشان می کند: در این پیش رویداد یک سری کارگاه های آموزشی برای استارتاپ و کارآفرینی برگزار می شود تا افراد متقاضی بتوانند با داشتن یک اپلیکیشن و سایت همراه با آموزش، کسب و کاری را راه اندازی کنند، خودشان کسب وکار خود را طراحی و اجرا کنند و در رویداد اصلی شانس شان را برای جذب سرمایه گذار امتحان کنند.

 

افراد با فضای کسب و کار 

مورد نیاز استان آشنا می شوند

مدیر اجرایی رویداد فضای کار اشتراکی جهت با بیان اینکه   افراد در یک کارگاه دو ماهه با فضای کسب و کار مورد نیاز استان آشنا شده و آموزش های مربوطه را می بینند همزمان برترین شتاب دهنده های ایران که نهادهای مشاوره و حمایت کننده هستند کار آن ها را رصد می کنند،  ادامه می دهد: در رویداد اصلی کار آنها را از نزدیک می بینند و این اتفاق منحصر به فرد است چرا که می توان بدون رفتن به شهرهای بزرگ و مذاکره برای حضور در کنار شتاب دهنده ها از این طریق اقدام کرد و دیده شد. نیک کار با بیان اینکه پیش رویداد طرح جامعه استعدادیابی خلاقیت و نوآوری 22 خرداد در سالن شهید رحیمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از 17 تا 20 برگزار می شود، ادامه می دهد: در محل برگزاری این پیش رویداد محلی در نظر گرفته شده تا افراد بتوانند برای ثبت نام در کارگاه های مقدماتی و تخصصی اقدام کنند و  در دوره دو ماهه آموزشی با دوره های روانشناسی ثروت، راه اندازی کسب و کار از طریق سایت و اپلیکیشن، چگونگی ثبت ایده (اختراع،طرح صنعتی، ثبت برند)، چارچوب راه اندازی کسب و کارهای نوپا تا رسیدن به سرمایه گذار آشنا می شوند. 

 

راه اندازی کسب و کار

 به سبک برندهای بزرگ کشور

وی در ارتباط با دوره آموزشی راه اندازی کسب و کار از طریق سایت و اپلیکیشن اینگونه عنوان می کند: امروزه ثروتمندترین کسب وکارها از همین مسیر راه اندازی کسب کارهای نوپا (استارتاپ) آغاز کردند مانند دی جی کالا و اسنپ که از همین راه ها پخته شده و  اکنون جزو اولین های ایران هستند. مدیر اجرایی رویداد و موسس فضای کار اشتراکی جهت خاطر نشان می کند: در این طرح استارتاپ ایده تبدیل به اپلیکیشن و سایت می شود و پس از آن سرمایه گذار جذب می شود. نیک کار عنوان می کند: این همایش و آموزش های آن برای همه ارگان ها، دانش آموزان و دانشجویان و حتی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها که می خواهند در کارشان پیشرو باشند مورد نیاز است و فرصت خوبیست تابستان و اوقات فراغت را برای ساختن آینده و درآمد خود برنامه ریزی کنند.

 

برگزاری دوره تخصصی برندینگ 

و چالش های استارتاپی

 

وی با بیان اینکه بعد از برگزاری این دوره تخصصی، دوره برندینگ و چالش های استارتاپ ها برگزار می شود بیان می کند: برندسازی که بایستی بسیار به آن توجه کرد و ارزش قائل شد در حوزه تبلیغات ارتباط با سرمایه گذار و نحوه ارائه آن از نقطه نظر بازار، آموزش داده می شود.وی خاطر نشان می کند: در مرحله نهایی این دوره شناسایی نیازها در ارتباط با صنعت با اساتید استارتاپ کنار هم قرار می گیرند و کسب و کارهای نهایی کم کم به شرکت تبدیل می شوند که تقریبا آخرین مراحل برنامه ماست. مدیر اجرایی رویداد و موسس فضای کار اشتراکی جهت با اشاره به اینکه اکثر نخبه ها و کارآفرین ها به دلایل گوناگون از این شهر می روند و می گویند اینجا جای کار نیست، می افزاید: تصمیم گرفتیم برترین های این حوزه را از تهران، شیراز و اصفهان دور هم جمع کنیم و آنها را در کنار خود داشته باشیم. 

 

مذاکره و توافق با برترین

 شتاب دهنده های ایران

 

نیک کار تاکید می کند: با برترین های شتاب دهنده مذاکره و طی جلسات فشرده و مکرر موافقت  شد و مقرر شده که آنها بعد دیدن نتیجه این دوره دو ماهه از ایده های برتر به شکل مالی و مشاوره ای حمایت کنند. وی با اشاره به اینکه سه نفر اول دوره مستقیم برای مذاکره با سرمایه گذارها و شتاب دهنده های برتر ایران معرفی می شوند، ادامه می دهد: سه نفر دوم نیز از حمایت های مالی و معنوی برخوردار می شوند.

 

حمایت شتاب دهنده های برتر از ایده های برتر

وی ضمن یادآوری اینکه 5 شتاب دهنده برتر این دوره را رصد می کنند، ادامه می دهد: در پایان اگر کسب وکار و ایده ای از نظر این شتاب دهنده ها  تایید شد مبلغی بین 30  تا 100 میلیون تومان به آن تیم و یا فرد تخصیص داده می شود.

 وی خاطر نشان می کند: در رویداد پاییز بهترین شتاب دهنده های ایران به خراسان جنوبی آمده و کار بچه ها را از نزدیک خواهند دید. وی اظهار می کند: حتی افرادی که در این رویداد ایده آنها پذیرفته نشده هم کنار گذاشته نمی شوند و مشکلات آنها شناسایی و بعد رفع می شود و برای شرکت در رویدادها آماده می شوند.

 وی تاکید می کند: اکنون مرکز شتاب دهی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری اولین فضای کار اشتراکی خصوصی با نام جهت را در خراسان جنوبی رصد می کند و ما از همه نظر هوشیاریم.

 

قدردانی از همه کسانی که

حمایت مالی و معنوی کردند

 

وی با اشاره به اینکه در پایان در عین محدودیت های زیادی که در برگزاری رویداد و حمایت مالی و معنوی وجود دارد، خاطر نشان می کند: جا دارد از مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای برگزاری این پیش رویداد کمک کردند تشکر کنم  چرا که در بخش های گوناگون کنارمان بودند.نیک کار همچنین می افزاید:از روزنامه آوای خراسان جنوبی که همواره کنار ما بوده و از کارها و ایده های جدید استان حمایت می کند هم سپاسگزارم. وی ضمن قدردانی از مجموعه پردیس شرکت دانش بنیان بسیج  ادامه می دهد: از مدیر کارخانه کاشی فرزاد جناب آقای فلاحی که به جرات می توان گفت موفق ترین ، بی ادعاترین و حمایتگر ترین فرد صنعتی کشور و خراسان جنوبی از جوانان وایده هایشان هستند نیز بابت حمایت هایشان متشکرم.

 مدیر اجرایی رویداد تاکید می کند: قطعا حضور همه این عزیزان برای ما قوت قلب و انرژی خواهد بود چرا که برای آماده سازی و برگزاری بزرگترین استارتاپ و کارآفرینی شرق کشور می توانیم  موضوع کارآفرینی را حل کنیم. نیک کار خطاب به مردم می گوید: با ما همراه باشید در بزرگترین رویداد استارتاپی کسب وکارهای نوپا با حضور برترین های ایران در پاییز 98. برای کسب اطلاع از جزئیات پیش رویداد و رویداد اصلی استارتاپ و کارآفرینی علاقه مندان می توانند به سایت www.jahatco.com  مراجعه کنند. 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/03/21 -- 18:16:45
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 83

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا