نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 31 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
20. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
پدافند غیرعامل منبع اعتباری مشخص ندارد      

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با بیان اینکه اهمیت پدافند غیرعامل از بحران بیشتر است گفت: این درحالی است که پدافند غیرعامل دارای منبع اعتباری مشخص نیست و دستگاه‌های اجرایی مکلفند از اعتبارات خود پیش‌بینی‌ها را انجام دهند. به گزارش ایرنا،آخوندی در نشست کارگروه عمران و تاسیسات شورای پدافند غیر عامل استان افزود: تا سال قبل دستگاه‌های اجرایی مکلف بودند یک درصد اعتبارات را به پدافند غیر عامل اختصاص دهند اما در قانون بودجه ۹۸ این مورد مجاز عنوان شده است. وی ادامه داد: طرح جامع پدافند غیرعامل اواخر سال گذشته به مرحله انعقاد قرار داد رسیده و اکنون ۳۵ درصد کار انجام شده و سال ۹۷ برای آن ۱۵۰ میلیون تومان اوراق پیش بینی شده است. وی با بیان اینکه شرکت‌های دولتی نیز باید تا پنج درصد از اعتبارات خود را در زمینه پدافند غیر عامل سرمایه گذاری کنند یادآور شد: همچنین بر اساس قانون هر طرح جدید سرمایه گذاری باید طرح پیوست پدافند غیرعامل داشته باشد.

برنامه‌های مدیریت بحران

 و پدافند غیرعامل تمایز دارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: ماهیت پدافند غیرعامل و بحران یکی نیست و دستگاه‌های اجرایی باید بین برنامه‌های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل تمایز قائل شوند. میرجعفریان افزود: پدافند غیرعامل از تهدیداتی ناشی می‌شود که برخی اقدامات نظامی یا سایبری از لحاظ امنیت مورد هدف قرار دارد. وی بر اجباری شدن پیش بینی پدافند غیرعامل در طرح‌های دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: پروژه‌هایی که در مرزها قرار است اجرا شود نیز نیاز به پیش بینی لازم از لحاظ سنخیت با پدافند غیرعامل دارد حتی برای احداث یک جاده نیز باید بتوان شرایط را در زمان‌های خاص مدیریت کرد.

 

 استفاده از کابل های خودنگهدار

 برای مقابله با تهدیدات شبکه برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در این نشست گفت: از پنج سال گذشته شبکه‌های برق با سیم‌های روکش عایق‌دار و کابل‌های هوایی خود نگهدار احدث می‌شود تا در برابر تهدیدات احتمالی از جمله بمب‌های گرافیتی مصون بماند و دچار قطعی برق نشویم. شرکاء افزود: سال گذشته حدود ۱۵۰ کیلومتر از شبکه‌های موجود تبدیل به کابل‌های خودنگهدار شده و در ترانس‌های هوایی هم به شکلی از عایق‌هایی استفاده کردیم تا تاسیسات حفاظت شوند. وی گفت: هم اکنون ۲۷ پست برق فشار قوی در استان وجود دارد و خط انتقال برق استان از چهار مسیر به شبکه سراسری کشور متصل است که اگر یک خط قطع شد می‌توانیم از خط دیگر نیاز ضروری را تامین کنیم.

 

پدافند غیرعامل در انبار نفت

 جدید رعایت شده است

معاون شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه نیز گفت: پنج ناحیه فرآورده‌های نفتی، یک انبار نفت با ظرفیت ذخیره سازی ۱۰۵ میلیون لیتر و ۲ مرکز سوختگیری هواپیمایی در استان وجود دارد. رحیمی قرایی با اشاره به انبار جدید نفت بیرجند، بیان کرد: این منطقه روزانه بیش از ۳۰ میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی مورد نیاز مردم استان را تامین می‌کند.وی گفت: افزایش ظرفیت ذخیره سازی فرآورده‌های نفتی از ۱۹ به ۱۰۵ میلیون لیتر، احداث و راه اندازی انبار جدید نفت بیرجند و اتصال عملیات شرکت به محدوده غیر مسکونی و خارج شهر، ایجاد مراکز پشتیبان داده های سایبری در انبار نفت جدید با احداث اتاق سرور و بسیاری موارد دیگر در راستای پدافند غیرعامل انجام شده است.

رحیمی افزود: در زمان حاضر از طریق نفتکش فرآورده‌های مورد نیاز وارد استان می‌شود که ۳۵۴ نفتکش جاده ای در این زمینه فعال است. عضو شورای شهر بیرجند نیز از نگرانی شهروندان نسبت به انبار نفت جدید در مسیر ورودی شهر و فرودگاه یاد کرد و گفت: ساخت و سازها در اطراف این انبار نگرانی ایجاد کرده است.

 میری با بیان اینکه پدافندغیرعامل در انبار نفت جدید اجرا نشده است اظهار کرد: باید در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود و متاسفانه جانمایی این انبار درست نبوده است.

 

پارک جنگلی تا ۱۵ ماه آینده

 تکمیل می شود

شهردار نیز در این نشست ضمن تاکید بر عدم حضور نفتکش‌ها درداخل شهر، گفت: باید موضوع اسکان و حضور مردم در پارک جنگلی با نگاه پدافند غیرعامل باشد و در این خصوص اعتباراتی در نظر گرفته شده که برای اجرا نیاز به کمک سایر دستگاه ها داریم.جاوید افزود: در صورت همکاری برای رعایت الزامات پدافند غیرعامل آمادگی داریم پارک جنگلی بیرجند را صددرصد تا ۱۵ ماه آینده به اتمام برسانیم‌. وی از خرید یک دستگاه مقابله ای در برابر تهدیدات زیستی و شیمیایی خبر داد و اظهار کرد: این دستگاه بر روی خودروی آتش نشانی تجهیز شده و به زودی به بیرجند منتقل می‌شود.


گروه خبری : اخبار استان
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/04/19 -- 19:08:29
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 42

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا