نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


دوشنبه 28 مرداد 1398
ش ی د س چ پ ج
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
17. ذي‌الحجه 1440
2019 Aug 19

 

 

 

مشاهده کامل خبر
به خاطر نگرانی از ۱۴۰۰ مانع کار من نشوید/خوشبختانه از اعضای تیم B کم می‌شود      

محمدجواد ظریف نشست خبری با اصحاب رسانه ، گفت : روز خبرنگار یک اتفاق مهمی است و من برای دوستان خبرنگار اهمیت این روز را برای ارتباط وزارت خارجه و جامعه رسانه‌ای کشور تاکید می‌کنم. ما در این روز 11 شهید داشتیم که 10 دیپلمات شهید داشتیم و یک شهید خبرنگار. این نشان می‌دهد که خون خبرنگاران و دیپلمات‌ها به هم آمیخته ولی ظاهرا خون خبرنگاران رنگین تر است (به مزاح) و این روز به نام آنها نام گرفته است، نوش جانشان .وی در بخش دوم سخنان خود با بیان اینکه تروریسم اقتصادی امروز یک واقعیت است ، گفت : تروریسم اقتصادی یعنی شما مردم عادی را هدف قرار دهید به امید اینکه سیاست‌های شما را اجرا کنند. 

خدارا شاکریم که نیازمان

 به آمریکا کم است

دولت آمریکا رسما اعلام می‌کند که اگر مردم ایران می‌خواهند نان بخورند باید سیاست را تغییر دهد. خدا را شاکریم که نیاز ما به آنها بسیار کم است و خدا را شاکریم که با رفتار خود به دنیا نشان می‌دهد در حوزه‌های محدودی که توان دارند این تروریست‌ها دارند چنین می‌کنند. ما در اوج عقب ماندگی آنها علم خود را مجانا به آنها تقدیم کردیم. اما امروز اجازه نمی‌دهند که علم را حتی بخریم.

 

امروز آمریکا در دنیا تنهاست

وی گفتمان ما گفتمان همراهی، همکاری و همدلی است، ادامه داد :  برای همین است که امروز آمریکا در دنیا تنهاست. کشورهای دیگر خجالت می‌کشند که نامشان در کنار نام آمریکا در لیست باشد. آمریکای جنگ‌طلب در کدام جنگ به غیر از جنگ گرانادا پیروز شده‌ است؟این گفتمان محکوم به شکست است. گفتمان ابرقدرتی دوره‌اش تمام شده است. امروز آمریکا در دنیا تنهاست و آنها با خلاف انسانی رفتار کردن خودشان این شرایط را به وجود آورده‌اند. در دنیای امروز این گفتمان نمی‌تواند تاب بیاورد و به همین خاطر به تروریسم اقتصادی روی می‌آورند و مجبورند رهبری معظم را تحریم کنند و یک کوچکی مثل وزیر خارجه را تحریم کنند. 

 

گفتند ظرف دو هفته تحریم می‌شوم مگر آن که پیشنهاد آن‌ها را بپذیرم

وی گفت: در سفرم به نیویورک به من گفته شد که ظرف دو هفته تحریم می‌شوم مگر آن که پیشنهاد آن‌ها را بپذیرم.وی با بیان اینکه تحریم وزیر خارجه یعنی تحریم گفت و گو، تحریم دیپلماسی ، گفت : برجام در این مرحله و مرحله بعد به فروپاشی نزدیک نیست، امکان بازگشت به شرایط قبل از برجام وجود ندارد ، همه دنیا میداند همه گزازش های آژانس تعهد ایران را میداند، قانون شکنی با برجام است.

 

برجام چیز مقدسی نیست؛اگر لازم شود از برجام هم خارج می شویم 

وی با اشاره به اینکه گام سوم نه آخرین قدم است و نه خروج از برجام؛ این گام ها در قالب برجام است ، گفت : به هرحال برجام چیز مقدسی نیست، اگر لازم شود. از برجام هم خارج میشویم.

 

بیکار نیستیم با تغییر یک

 دولت ، دوباره با آمریکا مذاکره کنیم

ظریف با بیان اینکه شاید آمریکا بیکار باشند اما ما بیکار نیستیم که با تغییر یک دولت دوباره با آنها مذاکره کنیم ، تصریح کرد : در آمریکا انقلاب که نشده دوباره بخواهیم با آنها مذاکره کنیم!وی با بیان اینکه الحمدلله از اعضای تیم بی کم می‌شود و ما از این استقبال می‌کنیم، افزود: ما خوشحال می‌شویم که گروه بی کم می‌شود و دوست داریم رابطه با همسایگان بهتر شود.سفره ایران به عنوان برادران شما گسترده است.ظریف در پخش دیگری از سخنان خود با بیان این که قصد ندارد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شود گفت : تعهد محضری می‌دهم که سال ۱۴۰۰ در خانه هستم و یا در دانشگاه. 


گروه خبری : سیاسی
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/05/14 -- 19:18:48
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 58

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا