نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 14 آذر 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
07. ربيع‌الثاني 1441
2019 Dec 05

 

 

 

مشاهده کامل خبر
اجرای دو پروژه ملی آبرسانی به عشایر در سال جاری      

حسینی- مدیرکل امور عشایر استان با بیان این‌که یکی از مشکلات اساسی جامعه عشایری در حوزه آب است، عنوان کرد: در سال 98 از اعتبارات ملی دو پروژه آبرسانی به چهل محله عشایری”بمرود و “خواجه منجیکو” و” چاه زرد” منطقه نهبندان انجام خواهد شد. حسین پور ظهر دیروز در نشست خبری به پیشرفت فیزیکی این دو پروژه اشاره و گفت: پروژه آبرسانی به چهل محله عشایری بمرود بطول 85 کیلومتر، پیشرفت فیزیکی 65 درصدی داشته و با تکمیل آن، 620 خانوار از مزایای این پروژه بهره مند خواهند شد. اجرای پروژه خواجه منجیکو و چاه زرد منطقه نهبندان نیز با طول 25 کیلومتر ، 250 خانوار عشایری را از نعمت آب بهره مند می سازد.وی با اشاره به این که از محل اعتبارات ملی هم تا امروز، 19 میلیارد و 500 میلیون ابلاغ شده است ، خاطرنشان کرد: این مبلغ نسبت به سال 97، دو برابر شده است. امیدواریم با تخصیص کامل آن بتوانیم آبرسانی به جامعه عشایر را بهبود دهیم. به گفته وی از 81 هزار نفر جمعیت عشایری استان، آب شرب 50 درصد ، از طریق تانکرهای آبرسان تامین می شود! لذا بخش بیشتر اعتبارات ملی ، حدود 18 میلیارد تومان صرف آبرسانی لوله کشی و بهداشتی می شود.

مدیر کل امور عشایری استان همچنین از ابلاغ 10 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار استانی خبر داد و گفت: قرار است با این اعتبار تا پایان سال جاری پروژه های مستمر در کنار پروژه های عمرانی در حوزه هایی همچون  آبرسانی ، ارتقاء راه های عشایری ، احداث آبشخور و تامین منابع ذخیره سازی آب انجام گیرد.حسین پور در بخش دیگری از سخنانش به اصلاح 17 مورد قانونی مرتبط با حوزه عشایری در برنامه ششم توسعه سخن گفت و اضافه کرد:  این موضوع موجب شد تا خدمات مطلوب تری به جامعه عشایری ارائه شود. بهره مندی از مالیات بر ارزش افزوده یکی از این موارد می باشد. وی توضیح داد: دولت مکلف است تا 30 درصد اعتبار مالیات بر ارزش افزوده را در  مناطق عشایری و مناطقی که دهیاری ندارند ، هزینه کند. 

این موضوع موجب شده اعتبارات خوبی در حوزه عمرانی همچون احداث آبشخور، نصب توربین بادی، احداث بند خاکی، چاه های مالداری ، تیغ زنی راه ها هزینه شود.به گفته وی سال گذشته حدود 5 میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرد که از این مبلغ حدود 2 میلیارد در حوزه فرمانداری شهرستان ها باقی مانده است و پیگیر هزینه شدن آن ها نیز هستیم.مدیر کل امور عشایری  همچنین به 6 هزار کیلومتر ایل راه عشایری اشاره کرد و یادآور شد: به طور متوسط این راه ها باید حداقل دو مرتبه در سال تیغ زنی شوند، این درحالیست که اداره کل امور عشایری با کسری اعتبار برای این موضوع مواجه است. لذا از فرمانداری های شهرستان ها تقاضا  می کنیم از محل اعتباراتی که دارند، همکاری و مساعدت نمایند.حسین پور در ادامه ازوجود 11 تعاونی عشایری در شهرستان های استان سخن گفت و ادامه داد: 65  درصد از جمعیت عشایری عضو این تشکل ها هستند و از خدمات این مجموعه که بیشتر هم در حوزه توزیع نهاده های دامی است، بهره مند می شوند. همچنین در توزیع آرد، جامعه عشایری از بالاترین سهمیه یعنی سرانه به ازای هر نفر ماهانه 12 کیلو آرد برخوردار هستند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/05/23 -- 21:02:16
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 69

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا