نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 14 آذر 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
07. ربيع‌الثاني 1441
2019 Dec 05

 

 

 

مشاهده کامل خبر
فعالیت های دستگاه های اجرایی بدون حضور خبرنگاران انعکاس داده نمی شود      

مهدی آبادی- به مناسبت هفته خبرنگار جمعی از مسئولان استانی و شهری از روزنامه آوا بازدید کردند. در این دیدارها که طی چند مرحله انجام شد، مدیرکل زندان ها ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیر آموزش و پرورش بیرجند از مهمانان روزنامه آوا بودند. 

 

گرد و خاک و سیلاب دغدغه جدی

 اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان

 

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری به ایجاد حساسیت بین مردم نسبت به منابع طبیعی اشاره و اظهار کرد: مشکلاتی در  پدیده گرد و غبار و سیلاب در استان وجود دارد که اگر به آن ها توجه نشود در آینده با مشکلات جدی تری مواجه خواهیم شد.

نصرآبادی در بازدید از روزنامه آوا، با تشکر و خداقوت از زحمات اصحاب رسانه گفت: فعالیت های دستگاه های اجرایی بدون حضور خبرنگاران انعکاس داده نمی شود. وی، کمبود اطلاعات از نقش و قوانین اداره منابع طبیعی را مشکل اصلی این سازمان دانست و افزود: عدم حضور کافی بین مردم و اطلاع رسانی اندک، حالت نگرانی بین این سازمان و مردم به وجود آورده بود که بر همین اساس منابع طبیعی و آبخیزداری نشست هایی برای از بین بردن این نقص انجام داد که آخرین نشست این سازمان در شهرستان سرایان، شصت و سومین نشست مردمی این اداره بود. وی حضور در مناطق با بیشترین معضل را  برنامه این سازمان دانست و از دستور به شهرستان ها برای شناسایی این مناطق خبر داد. نصرآبادی به برگزاری جلسات مردمی بعد از نماز مغرب و عشا اشاره و افزود: با این جلسات دغدغه های شهروندان کاهش پیدا کرده که از این بابت خوشحال هستیم. 

 

اختصاص 250 میلیون یورو به استان

 

مدیرکل منابع طبیعی اظهار کرد: سال 96 با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر طرحی به مقام معظم رهبری ارجاع شد و ایشان اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی را دادند که این حرکت در خراسان جنوبی آغاز شد. وی اضافه کرد:  یکی از همکاران ما نیز حرکت جهادی برای اجرای این پروژه انجام داد، با توجه به زمان اندک باید به بودجه 98 می رسید که با همت این همکار و مجموعه منابع طبیعی این کار انجام و در هفته دولت کلنگ خورد. 

نصرآبادی افزود: امسال نیز همین روند ادامه پیدا کرد و 250 میلیون یورو به استان اختصاص داده شد که 100 میلیون آن برای بیابان زدایی است. وی احیای برخی قنات های خشک شده و مهاجرت معکوس از روستا به شهر را از اقدامات مثبت در حوزه منابع طبیعی دانست که بدون حضور اهالی رسانه این فعالیت ها نشان داده نمی شود. نصرآبادی به آمادگی این سازمان برای نشست های تخصصی در حوزه های منابع آب، بیابان و مرتع اشاره کرد.  

 

 رتبه اول در میانگین نمرات نهایی کشور

 

 مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در بازدید از روزنامه آوا با بیان اینکه خراسان جنوبی با وجود علما، فرهیختگان و اندیشمندان بسیار در کشور حرف های برای گفتن دارد، گفت: در روش های این سازمان برای دانش آموزان بازنگری انجام دادیم تا باعث پویایی و رشد بیش از بیش محصلان استان شویم و بخشی از نقایص اهداف خودمان را نیز رفع کنیم. 

واقعی ضمن درخواست از رسانه ها برای بازتاب جوابیه های این سازمان، عنوان کرد: این کار باعث قضاوت بهتر مخاطبان می شود و روشنگری بیشتر می شود. وی ادامه داد: با توجه به تنگناها و نقایص موجود، فعالیت های ارزشمندی توسط مجموعه آموزش و پرورش انجام شده که رتبه اول در میانگین نمرات نهایی کشور فقط جزیی از آن است. واقعی اضافه کرد: طی دو سه سال آینده  با توجه به برنامه ریزی های انجام شده حرف های زیادی در حوزه آموزش و پرورش داریم تا جایگاه اصلی استان فرهنگی را به دست بیاوریم و از استعداد دانش آموزان به درستی استفاده کنیم. مدیر آموزش و پرورش بیرجند نیز در بازدید از روزنامه آوا ضمن عرض تبریک و قدردانی از همیاری روزنامه آوا در برنامه های آموزش پرورش گفت:  تبیین وضع و اهداف آموزش پرورش برای شهروندان کار تعلیم و تربیت را تسهیل می کند. 

 

درحرفه آموزی زندانیان جزو سه استان برتر هستیم 

 

مدیر کل زندان های استان در دیدار از روزنامه آوا ضمن تبریک روز خبرنگار با بیان اینکه فعالیت های زیادی در سازمان زندان ها انجام می شود که بسیاری از آن ها قابلیت رسانه ای شدن را ندارد عنوان کرد: آوای خراسان جنوبی نقش مهمی در اطلاع رسانی درباره فعالیت های این اداره کل دارد وی اضافه کرد : 1520 زندانی تحت پوشش 5 انجمن داریم که هنوز بسیاری به دلیل غیر بومی بودن تحت پوشش این انجمن ها قرار نگرفته اند. هاشمی به آزاد سازی 135 زندانی غیر عمد با مبلغ 16 میلیارد اشاره و افزود: از ابتدای سال نیز 16 نفر که بیش از یک میلیارد بدهکار بودند از زندان آزاد شدند که خراسان جنوبی را بین استان های دیگر نمونه کرده است. وی به ارتباط مناسب و تنگاتنگ با ستاد دیه کشور اشاره و گفت: در سال 97 یک میلیارد و نهصد میلیون تومان از ستاد دیه کشور کمک بلاعوض گرفتیم. مدیرکل زندانهای استان به فعالیت های بنیاد تعاون استان اشاره و افزود: هدف این بنیاد  اشتغال و حرفه آموزی برای زندانیان است که با وجود کمبود اعتبارات و فضای مناسب در موضوع حرفه آموزی زندانیان جزو 3 استان برتر کشور هستیم. 

هاشمی با بیان اینکه 780 نفر زندانی اشتغال مولد و 750 نفر اشتغال غیر مولد دارند، عنوان کرد: در کار پرورش شتر مرغ، همه زندان های کشور برای درخواست پروانه تاسیس مجتمع پرورش شتر مرغ، باید مجوز تایید اداره کل زندانهای خراسان جنوبی را اخذ کنند. مدیرکل زندانهای استان تاسیس گلخانه با تولید 126 تن خیار سبز ارگانیک و ایجاد مجتمع های رفاهی در زندان های استان را از دیگر فعالیت های این اداره کل دانست و از ایجاد پمپ بنزین در جاده خوسف - بیرجند در آینده نزدیک خبر داد. 

اسماعیل زاده رئیس انجمن حمایت زندانیان ، حسین پور مسئول ستاد  مردمی دیه و زنگنه  مسئول بنیاد تعاون زندان ها در این دیدار حضور داشتند.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/05/23 -- 21:05:25
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 51

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا