نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 3 اسفند 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
27. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
ثبت نام 1450 نفر برای پیاده روی بزرگ اربعین حسینی      

مهدی آبادی- ظهر دیروز جلسه کمیته ثبت نام و اعزام ستاد اربعین حسینی (ع) در   مدیریت حج و زیارت خراسان جنوبی برگزار شد.مدیر حج وزیارت در این جلسه با بیان اینکه 181 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند، گفت: 1450 نفر از خراسان جنوبی تاکنون در این سامانه برای پیاده روی بزرگ اربعین حسینی ثبت نام کردند. نوفرستی با تاکید بر اینکه  نام نویسی از متقاضیان باید در سامانه سماع انجام گیرد، افزود: در این سامانه نحوه عزیمت متقاضیان به مرزهای خروجی و تاریخ رفت در ان مشخص می شود. وی ادامه داد: در این سامانه ثبت  اطلاعات سفر زائران  به منظور برنامه ریزی برای دیگر کمیته های اجرایی وسهولت ثبت نام متقاضیان انجام گرفته است.  مدیر حج و زیارت اظهار کرد: 35 دفتر و شرکت زیارتی از اول شهریور برای ثبت نام متقاضیان فعال شده اند و در شهرهای دور دست مانند دیهوک، درح، سه قلعه و... دفاتر موقتی برای ثبت نام حضوری متقاضیان ایجاد شده است. 


زائران ثبت نام را به روزهای

 آخر نکشانند

نوفرستی با بیان اینکه افراد متقاضی کار ثبت نام  را به روزهای آخر نکشانند، تصریح کرد: متقاضیان باید  گذرنامه و تعهدات بیمه ای  را در طول سفر همراه خود داشته باشند در غیر  آن از خروج  انها از مرزها جلوگیری می شود. وی افزود:  در کنار دستگاه های اجرایی، برای راهنمایی  زائران رادیوهای ویژه و نرم افزار موبایلی در دستور کار کمیته ثبت نام اعزام قرار گرفته است. نوفرستی افزود:. سرگروه ها باید ارتباط موثری با کمیته حمل و نقل داشته باشند تا نقل و انتقال زائران به نحوه مناسبی انجام شود.وی با اشاره برنامه های آموزشی برای سرگروه ها، عنوان کرد:  توصیه هایی برای اطلاع رسانی در اختیار رسانه ها قرار گرفته تا آسیب های اجتماعی که در سال گذشته شاهد بودیم، به حداقل برسد. نوفرستی بیان کرد: در بیرجند 649 نفر، قائن 179 نفر،طبس 138نفر، بشرویه 100 نفر، سربیشه 54، قهستان 46، فردوس 35، خوسف 33نفر و نهبندان 15 نفر  تاکنون برای پیاده روی بزرگ اربعین حسینی ثبت نام کرده اند


زائران قبل از خروج آموزش ببینند

حجت الاسلام مجتبی اوحدی  مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی نیز در این جلسه با بیان اینکه امسال مشکلات بیشتری در زمینه ثبت نام وجود خواهد داشت، گفت:  جمعیت زیادی در سامانه سماح برای پیاده روی بزرگ اربعین ثبت نام می کنند که انسجام آن ها سخت است و باید سرگروه ها آموزش های لازم را ببینند. وی با بیان اینکه پیاده روی اربعین اولین جمعیت مهم جهان است، افزود: زائران قبل از خروج از کشور باید آموزش هایی برای آشنایی  با این پیاده روی بزرگ ببنند.  دبیری مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری نیز  با تاکید بر تامین امنیت زائران حسینی ، گفت:  آسیب های اجتماعی  زائران کشور را تهدید می کند که نباید از آنها غافل شد و موضاعات امنیتی که چالش برانگیز هستند، توسط نهادهای مسئول بررسی و برای رفع انها اقدام شود. سرگرد جلالی نماینده نیروی انتظامی نیز در این جلسه به پیامک های تبلیغاتی اشاره و عنوان کرد: باید در این باره اطلاع رسانی دقیقی انجام گیرد تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود. مهدی بخشی نماینده سپاه پاسداران از آمادگی برای ثبت نام و پذیرایی زائران خبر داد. انجام ثبت نام از متقاضیان توسط پایگاه های بسیج خواهران و برادران، سازماندهی سرگروه ها، آشناسازی زائران از وظایفشان، انسجام بخشی به متقاضیان اربعین حسینی و تشکیل کاروان های زیارتی،استقبال از سفرهای گروهی، تلاش برای جایگزین کردن مرزهای خسروی و مهران به جای مرز شلمچه و فضاسازی مناسب برای استقبال از زائران حسینی از دیگر تاکیدات جلسه کمیته ثبت نام و اعزام ستاد اربعین حسینی بود.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/06/16 -- 19:31:59
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 120

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا