نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 3 اسفند 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
27. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 22

 

 

 

مشاهده کامل خبر
آوای مردم      

مهدی آبادی- شنیدن حرف مردم و پیگیری مشکلات آنها از وظایف مهم مسئولان می باشد. روزنامه آوای خراسان جنوبی مجموعه ای از پیام های مردمی طی دو هفته گذشته را “ یکشنبه ها” منتشر می کند تا با برجسته سازی پیام های مردمی پاسخ های مشخص  وسریعتر سازمان ها را دریافت کند. سومین گزارش “ آوای مردم” با ادامه رویه پیشین به بررسی مطالبه ها، درخواست ها و انتقادات شهروندان از سازمان های اجرایی می پردازد. 


انباشت زباله در مناطق حاشیه شهر بیرجند

در دو هفته گذشته، پیام های زیادی از سوی شهروندان در ارتباط با وضع شهرک فرهیختگان به روزنامه آوا ارسال شد. فردی با انتقاد از وجود زباله های بسیار در این منطقه، نوشته است: شهرداری بیرجند حاضرنیست درشهرک فرهیختگان با قیمت قرارداد تعاونی دهیاریها، حمل زباله را انجام دهد و در نتیجه این کار زباله ها روی هم انباشته شده است. وی اضافه می کند:  در انتهای بلوار میلاد شهرک های فرهیختگان فضای خاکی وجود دارد که آن را آسفالت نمی کنند و آژانس ها  نیز به خاطر مسیر خاکی به این منطقه نمی آیند و برای اتوبوس نیز باید مدت زیادی معطل بمانیم. شهروند دیگری نیز گفته است: اگر به شهرک فرهنگیان بروید انبوه زباله های جمع آوری نشده را مشاهده می کنید که زمینه ساز بسیاری از بیماری ها واگیر دار می باشد. شهروند دیگری از اهالی شهرک فرهیختگان نیز نوشته است: در خواست داریم با توجه به فرا رسیدن  ایام مدرسه تعداد اتوبوس های این منطقه را بیشتر کنید و همچنین مسیر اتوبوس ها را هم تغییر دهید تا بتوانیم به موقع  فرزندانمان را به موقع به مدرسه ودانشگاه برسانیم. موضوع جمع آوری زباله از مهم ترین معضلات شهرک هاست که هر هفته پیامک های زیادی درباره آن به روزنامه آوا ارسال می شود. شهروند ساکن شهرک امام علی (ع) نیز از نبود سطل زباله در فاز دوم این شهرک انتقاد کرده است. 

ساکن خیابان موسی بن جعفر در پیامکی از وجود تپه خاکی در این محل انتقاد و نوشته است: در انتهای موسی بن جعفر ۲۴ و۲۶  تپه بزرگی وجود دارد با اندک ترین وزش باد گرد و خاک فراوانی به ریه و درون خانه های اطراف منتقل می کند.  شهروند مهر شهری نیز به ستون “پیام شما” روزنامه آوا پیامک و  به موضوع آسفالت مهر شهر پرداخته است. :6 سال نامه ای نوشتیم برای آسفالت خیابان پر تردد مهرشهر(تقاطع دکتر حسابی و امیر کبیر) به دلیل احتمالات که 10 سال آینده آسفالت شکافته شود و پول بیت المال هدر نرود اما از آسفالت این خیابان خودداری می کنند  که چه کسی مسئول آن است؟؟زمین خالی و خاکی نبش خیابان مفتح 19 و 21 بیرجند از یک سو به توقفگاه خودروهای سنگین تبدیل شده، ازطرفی برخی انبوه سازان هم برای ساخت و ساز در کوچه های مجاور، این فضا را به کارگاه جوشکاری تبدیل کرده اند. در این میان آن چه نصیب ساکنان محل شده، دود گازوئیل و سر و صدای جوشکاری است، لطفا شهرداری یا مالک برای آسایش اهالی محل، فکری برای این زمین بردارند. این پیام شهروند ساکن خیابان مفتح می باشد که از بی توجهی به این خیابان انتقاد می کند. به گفته وی بسیاری از اهالی از سال 89 پیگیر این موضوع ازطریق شهرداری ومالک هستند اما به دلایل نامعلوم راه به جایی نبرده اند و دود و صدای ماشین های سنگین، سروصدای جوشکاری توی زمین و...خسته شدیم. 

ظرفیت گردشگری بالاست

 اما همیشه فریاد می زنیم

گزارش های زیادی درباره معضلات مناطق تفریحی و گردشگری نوشته شده است. پیامک های دریافتی دو هفته اخیر نیز گلایه برخی از شهروندان را درباره وضع نابه سامان مراکز تفریحی بیرجند پرداخته است. شهروندی گفته: دلیل این همه بی توجهی به مناطق تاریخی و تفریحی شهر بیرجند چیست؟ در شهرهای دیگر سد کوچکی آنچنان رسیدگی می شود تا به منطقه گردشگری تبدیل شود؛ آنوقت ما از ظرفیت های موجود استفاده نمی کنیم.به گفته وی جاده بند دره به قدری تاریک است که کسی جرات قدم زدن در این منطقه گردشگری را نمی کند. این شهروند به نبود مجتمع های رفاهی و تفریحی اشاره و می گوید: ظرفیت های گردشگری استان بسیار بالا است ولی ما همیشه فریاد می زنیم. شهروند دیگری نیز در پیامکی به خاموشی آبنماهای برخی از پارک ها ( پارک توحید)بیرجند اشاره و لزوم توجه بیشتر مسئولان را در این باره خواستار است. فردی نیز برای آوا نوشته: همراه چند مهمان  به باغ رحیم آباد رفتیم که متاسفانه کارگاهها و صنایع دستی آن تعطیل شده اند. به گفته وی به علت انتقال اداره کل میراث و فرهنگی این کارگاهها تعطیل شده اند  چرا  دربیرجند با اماکن گردشگری کم باید این مکان زیبا نیزتبدیل به  اداره شود.ساختمان آب شیرین هشت ماه پیش در خیابان عارفی بنا شده اما هنوز افتتاح نشده است.  اگر نمی خواهید آن را  افتتاح کنید حداقل بیت المال را حیف ومیل نکنید. این پیامک شهروند خیابان عارفی که درباره عدم بهره برداری از این ساختمان انتقاد و از مسئولان تسریع در بهره برداری آن را خواستار است. شهروند دیگری نیز از سازمان آب و فاضلاب برای اسکان مالکان سپیده ۳ کوچه فرعی دوم حد فاصل امامت ۴۵ و ۴۷ درخواست داشته است. شهروندی دیگری نیز که ساکن خیابان عبدالعلی بیرجند می باشد در پیامکی نوشته است: فشار آب درمنطقه بلوار جماران،خیابان های سپهر وعبدالعلی بیرجندی خیلی کم  وباعث ایجاد مشکلاتی برای مردم شده، اداره آب و فاضلاب بیرجند در این باره پیگیری کند. 


امکانات زیرساختی شهرستان ها؛ زیر صفر

پیامک های گوناگونی از شهرستان های استان نیز برای روزنامه آوا ارسال و رفع مشکلات منطقه خود را از مسئولان خواستارند. فردی از روستای نوغاب درمیان نوشته است:  این روستا  با وجود اینکه جمعیت بالایی دارد اما دفتر پیشخوان دولت ندارد و ساکنان برای کوچکترین کار اداری به شهردرمیان می روند. لطفا در این باره تدبیری اندیشیده شود. پیامک هایی نیز از شهروندان خوسف فرستاده شده است. فردی از اهالی این منطقه نبود زیرساخت های اساسی را مشکل این شهرستان دانسته وگفته است: خوسف شهرستان محرومی است که بیمارستان، استادیوم ورزشی، دانشگاه و... ندارد. فردی نیز گفته است: پیامک های زیادی درباره جداسازی مکان نگهداری حیوانات از انسان در روستای فدشک خوسف ارسال شده که متاسفانه اداره بهداشت منطقه این موضوع را درک نمی کند. به گفته وی باید شخصی به علت ابتلا به تب مالت یا سایر بیماری های مشترک فوت کند تا مسئول کم کار وخاطی مجازات  شود. 


درخواست هایی از استاندار

هر هفته بسیاری از شهروندان درخواست هایی از استاندار داشته اند. شهروندی نوشته است: چرا ارگ کلاه فرنگی که اثر ملی است باید در اختیار فرمانداری باشد و نباید به یک مکان گردشگری و تفریحی برای مردم و مسافران تبدیل شود؟ وی ادامه داده: از شما برای رسیدگی به وضع این عمارت که شاهکار ملی است درخواست می کنیم.  هم استانی دیگری نیز از بشرویه نوشته است: آقای استاندار شاید مسئولان بشرویه درسفرتان به این شهرستان  وقت نکردند مشکلات روستای کهن وتاریخی «رقه» را به جنابعالی برسانند ولی این روستای کهن که قابلیت گردشگری دارد.  70درصد معابرخاکی و درآثار تاریخی اش همچون مسجد جامع هزارساله،  قلعه دختر، قلعه گازرگاه  و بافت تاریخی روستا خبری از رسیدگی وآبادانی نیست. 

جلوی مزایده بنیاد را بگیرید

شهروند دیگری نوشته است: جلوی این مزایده فروش زمین بنیاد مستضعفان را بگیرید. قطعه زمینی  مسکونی در شهر بیرجند قیمت پایه آن باید  بیش از یک میلیارد باشد، واقعا اگر بنیاد متعلق به مستضعفان !هست پس چرا در این زمین ها را برای افراد مستضعف خانه نمی سازند. شایان ذکر است پیام های متعدد و مشابه دیگری در انتقاد به این شیوه عمل بنیاد منتشر شده بود. شهروندی از اهالی شهرک بعث نیز نوشته: ساکنان روستای علی آباد لوله با این اوضاع اقتصادی ومشکلات چگونه فرزندان خود را برای کلاس هفتم به بعد داخل شهربفرستند  با اینکه  مدرسه ساخته و آماده بازگشایی است. 


در جواب گلایه، به کمبود 

حقوق اشاره می کنند

در زمینه بهداشت و درمان  نیز پیامک های بسیاری ارسال شده است. شهروندی نوشته است: چرا فقط مردم عادی که به بخش سوختگی بیمارستان مرکز استان می روند باید پلاستیک داخل کفششان بکنند اما نظافتچی، مسول بیمه و... بدون رعایت بهداشت داخل بخش می روند و کسی هم رسیدگی نمی کند. شهروندی نیز در نوشته است: برای عمل سزارین دریکی ازبیمارستانهای بیرجند بستری بودم که رسیدگی افتضاح بود و جز چند نفر همه از زیر کار در میرفتن هیچ کس به وظیفه اش درست عمل نمی کرد. به گفته وی وقتی انتقاد خود را می گوییم، عصبی شده و از کم بودن حقوقشان گلایه می کردند و جواب درستی به ما نمی دادند. خواهشا رسیدگی کنید.  شهروند دیگری نیز به ستون پیام شما روزنامه نوشته: به کلنیک دولتی ترک اعتیاد بیمارستان امام رضا(ع) لطفا سری بزنید چرا ماهها شده بیمه قبول نمی کنند و بجای 27 هزار تومان ماهیانه 102هزار تومان می گیرند در حالی که شیشه متادون 250سی سی 4800 تومان قیمت دارد به گفته وی خانوادهای بی بضاعت که تازه از منجلاب خانمان سوز اعتیاد رهایی پیدا کردند نیاز به کمک بیشتری دارند.  فردی نیز به روزنامه پیام داده که در کوچه شهید حسین فهمیده ... زمین چهار دیواری است که بیش از ۲۰ سال هست که دام نگهداری می کند و بیش از چند بار اهالی این کوچه به بهداشت مراجعه کرده اند ولی جوابی دریافت نشده، مسئولان به فکر اهالی این کوچه هم باشند.


روستاهای استان

پیامک های زیادی این هفته از روستاها به روزنامه ارسال شده  است. انتقاد از نمای نازیبا ورودی و سگ های ولگرد  چهکند،  وضع بد اینترنت روستای بغداده از توابع شهرستان سرایان، نبود خانه بهداشت و کتابخانه در نوغاب از جمله این پیام ها است. فردی از اهالی پنهانی کوه بالا در نهبندان  نوشته است:  این روستا 160 کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله دارد و با جمعیت 38 خانواری در مرکزیت چندین روستای کوچک دیگر قرار گرفته است به گفته وی اما به دلیل دوری از مرکز بسیار محروم است که مثلا در حالی که فقط 8 کیلومتر با لوله اصلی آب فاصله دارد اما 30 سال است که درخواست اهالی برای آبرسانی؛ راه به جایی نبرده است و بودجه اختصاص نمی یابد. یکی از ساکنان روستای حسین آباد سادات نوشته است: این روستا منتهی به شن شویی چند منظوره بنیاد جانبازان  می شود که به علت تردد زیاد کامیون های حمل شن همیشه پر از شن ریزه است لطفا مسئولان رسیدگی کنند.  هم استانی دیگری  اهل بشرویه در پیامکی به روزنامه آوا نوشته است: برخی امور به روستاهای رقه واطراف ان رفت وآمد می کنم که دراین چند روستا اینترنت ایرانسل و همراه اول جواب نمی دهد. به گفته وی چرا به این مشکل روستاها که نزدیکترین روستاها به مرکز شهرستان است رسیدگی نمی شود. مخابرات شهرستان وخراسان جنوبی رسیدگی کند. همچنین  پوشش ضعیف اینترنت همراه اول در باغستان علیا فردوس باعث انتقاد ساکنان این منطقه شده و در پیامکی به قول های بی سرانجام مدیران اشاره شده است. فردی از روستای باغستان از توابع سربیشه نیز نوشته است: این روستا فقط چند کیلومتر از خط اصلی لوله آب رسانی به مرکز استان فاصله دارد اما با تانکر آب رسانی می شود. به گفته وی در حالی که حجم آب تخلیه شده در مخزن بالادست روستا جوابگوی نیاز نیمی از اهالی است و افراد انتهای خط لوله از آب محروم هستند. 


دادستان حقوق معوق کارگران 

را پیگیری کند

شهروندی در ستون پیام شما روزنامه آوا گفته است: از دادستان درخواست داریم پیگیر حقوق معوقات عقب افتاده کارگرانی که به هر دلیلی اخراج یا بیکار شدن و پرونده دراداره کار دارند باشندکه این وضع اقتصادی کمک بزرگی برای قشر کارگر وضعیف جامعه می شوند. به گفته وی شرکت های خصوصی ،پیمانکاری ،کارخانه ها ،نیروهای خط تولید و.... که به هر دلیلی چه به بخش خصوصی واگذار می شوند بی دلیل و چه بسا معوقات  کارگران عزیزپرداخت نشده به ناچار دادخواست پر می کنند. شهروند دیگری نیز نوشته است: برنامه راه و شهرسازی استان برای تسریع در دو بانده سازی محور نهبندان - سربیشه چیست و چرا به این مسیر پر تردد کم توجهی می شود؟ به گفته وی این جاده هم از مسیرهای پر تردد و پرحادثه استان محسوب می شود و از سویی با توجه به رفت و آمد خودروهای حمل سوخت قاچاق در این جاده برخی تصادف های آن بسیار دلخراش است و این موضوع لزوم تسریع در دو بانده سازی آن را دو چندان می کند. موضوع لباس فرم مدارس نیز پیام های زیادی در هفته های گذشته داشته است. شهروندی نوشته: موضوع لباس فرم مدارس هر ساله به معضلی برای خانواده ها تبدیل گشته و امسال با تورم و گرانی این مشکل دو چندان شده به گفته این شهروند اولاً مگر دبیرستان، پادگان نظامی هست که همه لباس یک فرم داشته باشند، ثانیا این قضیه ٨ درصد افزایش قیمتی که با اسم سازمان دانش آموزی دریافت می گردد بابت چی هست؟ شهریه پس  برای چی دریافت می‌شود؟ ثالثاً محلی به خانواده‌ها معرفی گردیده که لباس با قیمت ثابت و مناسب دوخته و تحویل می شود.


دیگر پیام ها

تسریع در روند ساخت کمربندی پیامبر اعظم به چهکند، مشکل برق روستای علی آباد لوله،  نبود روشنایی در منتظری6، رسیدگی به بی قانونی موتورسیکلت سواران، افزایش سگ های ولگرد در بیرجند، ، پایین بودن سهمیه سوخت کامیون دارها، نصب کفپوش بازی در پارک بهجت از دیگر پیام های دریافتی روزنامه آوا در دو هفته گدشته بود. 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/06/16 -- 19:34:08
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 77

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا