نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


چهارشنبه 26 تير 1398
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
14. ذي‌القعده 1440
2019 Jul 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
چرا زنان باید شاغل باشند؟‎      

بسیاری‎ ‎از فعالان حوزه کار بر این باورند که با توجه به ظرفیت های بالای زنان نباید‏‎ ‎دایره اشتغال آنها را محدود کرد و فرصت رقابت با مردان را از آنها گرفت‎.
‎در حالی که 50 درصد نیروی کار کشور را زنان تشکیل می‌دهند، آمارهای رسمی‎ ‎نشان می‌دهد که دست کم در طول هشت سال اخیر، تعداد شاغلان زن در ایران با‎ ‎کاهش قابل ملاحظه‌ای مواجه بوده است‎.

بدون حضور زنان در فعالیت های
اقتصادی، تولید شکل نمی‌گیرد و اهداف‎ ‎رشد و توسعه اقتصاد محقق نمی‌شود

‎به گزارش ایسنا، در شرایط‎ ‎امروز زنان نیازمند مشارکت اقتصادی و اجتماعی هستند و کشور باید از نیروهای‎ ‎کار زن در جهت توسعه و پیشرفت بهره‌برداری کند. کارشناسان اقتصادی بر این‎ ‎باورند که بدون حضور زنان در فعالیت های اقتصادی، تولید شکل نمی‌گیرد و اهداف‎ ‎رشد و توسعه اقتصاد محقق نمی‌شود‎. بر اساس آمارهای مرکز آمار‎ ‎ایران، در سال 1384 نزدیک به 3 میلیون و 961 هزار نفر از شاغلان کشور را‎ ‎زنان تشکیل داده‌اند در حالی که این تعداد در سال گذشته به حدود سه میلیون و‎ 145 ‎هزار نفر رسیده که از کاهش تعداد شاغلان زن در سال های گذشته حکایت‎ ‎دارد به عبارتی سالانه به طور متوسط بیش از صد هزار نفر از زنان شاغل کشور‎ ‎از بازار کار کنار رفته‌اند‎.
‎سهیلا جلودارزاده - مشاور وزیر صنعت،‎ ‎معدن و تجارت - بر لزوم مشارکت زنان در فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و‎ ‎اقتصادی تأکید دارد و می‌گوید: توسعه پایدار بدون مشارکت همه جانبه بانوان‏‎ ‎امکان پذیر نیست و دولت ها باید به حق حضور 50 درصدی بانوان در عرصه‌های‎ ‎مختلف اعتقاد داشته باشند‎. از نگاه وی بینش‌ها و نگرش‌های امروز تغییر یافته و زنان حتی در فناوری‌های جدید توانمندی‌های خود را بروز داده‌اند‎.

پیش‌بینی سقف مشارکت
 30 درصدی برای فعالیت های زنان
در سند چشم‎ ‎انداز 1404 ایران

‎جلودارزاده‎ ‎با اشاره به پیش‌بینی سقف مشارکت 30 درصدی برای فعالیت های زنان در سند چشم‎ ‎انداز 1404 ایران می‌افزاید: جایگاه زنان در عرصه کار و تولید به ویژه‎ ‎اقتصاد مقاومتی حایز اهمیت است و نمی‌توان از مشارکت اجتماعی و اقتصادی‎ ‎زنان چشم پوشی کرد‎.
زنان ایرانی از دیرباز در بازار‎ ‎کار سنتی و محیط‌های روستایی حضور فعال و چشمگیری داشته‌اند و در کنار‎ ‎انجام رایگان کار خانگی و نگهداری از کودکان و سالمندان، به طور غیر‎ ‎مستقیم در فعالیت های اقتصادی متعدد از قبیل صنایع دستی، قالیبافی، امور‎ ‎زراعی و باغی، دامداری، کشت چای و برنج و زعفران مشارکت می‌کردند؛ در عصر‎ ‎حاضر نیز زنان به دلایل متعددی از جمله فارغ التحصیلی، مستقل بودن، سرپرست‎ ‎خانوار بودن یا داشتن مهارت متقاضی کار هستند و به اندازه مردان ظرفیت و‎ ‎توانایی کار کردن دارند‎.
‎با توجه به ظرفیت های بالای زنان
 نباید دایره اشتغال آنها را محدود کرد

‎بسیاری از فعالان حوزه کار بر این باورند که‎ ‎با توجه به
ظرفیت های بالای زنان نباید دایره اشتغال آنها را محدود کرد و‎ ‎فرصت رقابت با مردان را از آنها گرفت‎.
‎حسن طایی - معاون توسعه‎ ‎اشتغال و کارآفرینی وزیر کار- درباره حضور زنان در بازار کار می‌گوید‎: وزارت کار به دنبال گسترش مشارکت زنان است اما مشارکت زنان در عرصه‌های‏‎ ‎جدید و نوآورانه. زیرا هرچه مشارکت زنان در بستر فعالیت های مولد و نوآورانه‎ ‎اقتصادی و اجتماعی بیشتر شود به کاهش نرخ بیکاری کمک می‌کند و نرخ مشارکت و‎ ‎رشد اقتصادی را بالا می‌برد‎. به گفته وی اشتغال یکی از محورهای مهم‎ ‎توسعه زنان در جامعه به شمار می‌رود و اگر نرخ مشارکت زنان در اجتماع‎ ‎افزایش یابد ارزش افزوده هم بیشتر می‌شود و در کنار کاهش نرخ بیکاری زنان‎ ‎شاهد کاهش جلوه‌های فقر اجتماعی و دیگر پیامدها و آسیب‌های اجتماعی خواهیم‎ ‎بود‎.
‎معاون اشتغال وزیرکار می‌گوید: زنان به طور عمده از تحصیلات‎ ‎عالی برخوردارند و این امر برنامه‌ریزان و سیاستگذاران را وادار می‌کند تا‎ ‎به تغییر سیاست ها روی آورده و شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که حضور زنان‎ ‎در عرصه‌های گوناگون بیشتر شود‎.
در دهه‌های اخیر‎ ‎گروهی از زنان با اجبار درونی به سمت بازار کار گرایش پیدا کرده‌اند، در‎ ‎واقع القائات فرهنگی و اجتماعی جامعه و برخی مسایل فردی و روانی موجب شده‎ ‎تا این دسته از زنان با انگیزه کسب استقلال کاری و تلاش برای تأمین آتیه‎ ‎خود به دنبال شغل بروند و تمایل بیشتری به کار کردن در بیرون از منزل از‎ ‎خود نشان بدهند‎.

بسیاری از زنان اگر از حمایت‌های کافی
بهره‌مند شوند اشتغال تمام‌وقت
برای تأمین مالی را به نگهداری
و تربیت‎ ‎فرزندان خویش
ترجیح نمی‌دهند‎
‎مهری سویزی - جامعه شناس و استاد دانشگاه- معتقد‎ ‎است: بسیاری از زنان اگر از حمایت‌های کافی از سوی پدران، همسران یا دولت‎ ‎بهره‌مند شوند اشتغال تمام‌وقت برای تأمین مالی را به نگه‌داری و تربیت‎ ‎فرزندان خویش ترجیح نمی‌دهند‎. وی از مقوله‌ای به نام «عطش کاذب‎ ‎اشتغال» نام برده و می‌افزاید: ریشه اشتغال زنان بعضاً خاموش کردن یک عطش‎ ‎کاذب است و این عطش کاذب می‌تواند چشم و هم چشمی نسبت به کار کردن یک دوست‎ ‎یا آشنا یا نگرانی فرد از تأمین آینده خود باشد و برای روز مبادا و به دلیل‎ ‎نگرانی از عدم پاسخگویی خانواده به نیازهای فردی در پی یافتن شغل برود‎.
‎به‎ ‎گفته سویزی اشتغال زنان و پذیرش مسئولیت های اجتماعی از سوی آنها هیچ‎ ‎منافاتی با انجام وظایف و مسئولیت های
خانوادگی ندارد منتها زنانی که به‎ ‎فضای کسب و کار و اشتغال ورود می‌کنند باید عنصر توازن را بین شغل و امور‎ ‎خانه برقرار کنند‎. از نگاه این استاد دانشگاه زنانی که در فرایند‎ ‎اشتغال مشارکت دارند و عنصر توازن را رعایت می‌کنند به فضای کاری خود حس و‎ ‎حال خوبی می‌بخشند به نحوی که هم فرد، هم خانواده و هم اجتماع از اثرات آن‎ ‎بهره‌مند می‌شوند‎.
در یک دهه اخیر با باز شدن فضای‎ ‎فرهنگی و دانشگاهی، سطح تحصیلات در جامعه‌ زنان افزون‌تر شده است و سطح‎ ‎توقعات و انتظارات زنان برای پذیرش مسئولیت های اجتماعی را بالا برده است،‎ ‎در مقابل برخی فعالان حوزه کار معتقدند کار خانگی دیگر همانند گذشته تمام‎ ‎اوقات مفید یک زن را پر نمی‌کند و زنان به بهره‌مندی مفید از ایام زندگی‎ ‎خود تمایل پیدا کرده‌اند‎. به نظر می‌رسد علاوه بر وجود این علل یک‎ ‎علت اساسی در مورد گرایش عمده زنان به اشتغال در جامعه‌ به تفاوت دریافت‎ ‎امتیازهای فردی و اجتماعی زنان شاغل و خانه‌دار بازگردد؛ در سال های اخیر‎ ‎ارتقای مالی زنان شاغل نسبت به زنان خانه‌دار نوعی امتیاز فردی تلقی شده‎ ‎است و کافی است تا ویژگی تحصیلات عالیه را هم برای زنان در نظر بگیریم تا‎ ‎حضور
بی چون و چرای آنها در بازار کار رقم بخورد‎.

دقت و تعهد زنان و شرایط کار آنها
در بسیاری‎ ‎موارد بیش از مردان
 مؤثر و نقش آفرین است

‎حمید حاج اسماعیلی‎ - ‎تحلیلگر بازار کار- بر این باور است که هیچ مانعی برای حضور و مشارکت‎ ‎زنان همپای مردان وجود ندارد و دقت و تعهد زنان و شرایط کار آنها در بسیاری‎ ‎موارد بیش از مردان مؤثر و نقش آفرین است‎. وی با تأکید بر لزوم‎ ‎شاغل بودن زنان می‌افزاید: اگر از نقش زنان در جامعه چشم پوشی کنیم در واقع‎ ‎از نیمی از سرمایه‌های نیروی انسانی خود چشم پوشی کرده‌ایم‎.
با تمام این اوصاف کارشناسان می‌گویند: علیرغم توانمندی‌ها و‎ ‎پتانسیل‌های بالایی که زنان ایرانی در حوزه‌های متعدد از خود به نمایش‎ ‎گذاشته‌اند آنچنان که باید نتوانسته‌اند به سهم شایسته‌ای از بازار کار دست‎ ‎یابند. هرچند که نگاه و دیدگاه زنان نسبت به گذشته تغییر کرده و میل آنها‎ ‎برای مشارکت و انجام کارهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بیش از گذشته شده است‎ ‎اما نگاه محدود و سنتی همچنان در نگاه برخی سیاستگذاران وجود دارد و همین‎ ‎امر یکی از موانع اصلی مشارکت زنان در انجام فعالیت های اقتصادی و اجتماعی‎ ‎به شمار می‌رود‎. امروز افزایش سطح تحصیلکرد‌گی زنان یک شاخصه و‎ ‎مؤلفه مهم در توسعه و پیشرفت کشورها محسوب می‌شود با این حال نوع نگاه به‎ ‎جنس زن در انجام برخی کارها، فقدان تناسب میان بازار کار و نظام آموزشی،‎ ‎کمبود شغل و مهیا نبودن امکانات لازم برای پرورش ایده‌های جدید موجب شده تا‎ ‎سهم زنان در بازار کار نادیده گرفته و شرایط استفاده مناسب از ظرفیت‏‎ ‎بالقوه زنان آن طور که باید فراهم نشود.
در همین راستا وزارت تعاون، کار و‎ ‎رفاه اجتماعی درصدد است تا جهت‌دهی بخشی از سیاست های
 بازارکار خود را به‎ ‎سمت بهره‌گیری از
توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه زنان سوق دهد و مشارکت‏‎ ‎حداکثری زنان را با رویکردی جدید در فعالیت های نوآورانه و مولد به کارگیرد‎.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1393/06/28 -- 19:15:13
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 989

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا