نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 21 آذر 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
14. ربيع‌الثاني 1441
2019 Dec 12

 

 

 

مشاهده کامل خبر
حضور مراقب در سرویس مدارس ابتدایی استان الزامی شد      

معاون توسعه مدیریت و پشتیانی اداره کل آموزش و پرورش گفت: امسال برای نخستین بار حضور مراقب در سرویس مدارس مقاطع ابتدایی الزامی شد.

به گزارش تسنیم، با نزدیک شدن ایام مهر هر ساله یکی از دغدغه‌های اصلی والدین در این روزها تهیه سرویس مناسب برای جابه‌جایی فرزندان است. همواره نبود نظارت بر حمل دانش‌آموز بیش از ظرفیت خودرو، فرسودگی سرویس مدارس، ایمنی دانش‌آموزان در زمان جابه‌جایی، سرعت غیرمجاز سرویس‌های مدارس از جمله دغدغه‌های والدین برای آغاز سال تحصیلی است.در زمان‌های نه چندان دور به دلیل کوچک بودن شهرها نیازی به سرویس برای رفت و آمد دانش‌آموزان نبود اما با گسترش وسعت شهرها افزایش جمعیت و مشغله والدین امروزه داشتن سرویس یکی از نیازهای ضروری در تحصیل فرزندان است که هر ساله با نزدیک به مهرماه این دغدغه که آیا خودروی استفاده شده در سرویس‌ مدرسه مناسب است؟ رانندگان خودرو قابل اعتماد‌اند؟ هزینه سرویس مناسب است؟ و هزاران سؤال دیگر ذهن خانواده‌ها را به خود مشغول کرده و در بسیاری از مواقع برخوردهایی بین والدین و مسئولان مدارس ایجاد می‌کند. متأسفانه در سال‎های اخیر در زمینه مشکلات سرویس مدارس شاهد برخی حوادث ناگوار رانندگی و به خطر افتادن جان برخی از دانش آموزان در نقاط مختلف کشور بوده ‌ایم با این وجود اگر چه تمام دغدغه مسئولان امر تلاش در جهت رفع مشکلات مربوط به سرویس مدارس است و در این راستا شاهد بهبود نسبی بوده‎ایم اما انتظار والدین، دانش آموزان و جامعه این است تا ایرادات مربوط به کلی رفع و اقدامات لازم در این راستا انجام شود. اکبری یکی از والدین  بیرجندی گفت: از چند سال پیش در کنار دیگر هزینه‌ها سرویس رفت و آمد فرزندم به مدرسه به هزینه‌های زندگی‌ام اضافه شده این درحالی است که همیشه درباره سالم بودن خودور و اهل بودن یا نبودن راننده سرویس دل نگران بوده‌ام.ملکوتی یکی دیگر از والدین بیرجندی نیز بر نظارت جدی بر سرویس‌های مدارس تاکید کرد و افزود: بیشتر سرویس‌ها مینی بوس قدیمی هستند و صندلی آنها خراب است  و تعداد دانش‌آموزان بیشتر از ظرفیت صندلی‌های خودرو است.با تمام دغدغه‌های والدین امسال آموزش و پرورش، پلیس و سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند برنامه ویژه برای سرویس مدارس ابتدایی دارد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: حضور مراقب در سرویس مدارس ابتدایی برای نخستین بار الزامی شد و برای ساماندهی سرویس مدارس ثبت نام در سامانه سپند نیز الزامی است.طیبی افزود: از آنجایی که انتخاب سرویس مدرسه از دغدغه های والدین در نزدیکی ایام مهر است امسال حضور مراقب در سرویس مدارس ابتدایی اجباری شده است.وی تصریح کرد: مراقب باید هنگام سوار وپیاده شدن دانش اموزان مراقب باشد و در طول مسیر نیز مراقب دانش اموزان باشد تادر سرویس راه نروند.پلیس راهور خراسان جنوبی عنوان کرد: امسال پلیس راهور سخت‌تر از سالهای گذشته پای کار است و رانندگان باید برچسب معاینه فنی و برچسب ویژه سرویس مدارس روی شیسه خودرو نصب کنند. عباسی افزود: تایید صلاحیت رانندگان ناوگان حمل و نقل بر عده شهرداری و بخشداری است و سامانه سپند طراحی شده تا رانندگان سواری و مینی بوس و دانش‌آموزان در آن ثبت نام کنند و این امکان را می‌دهد تا والدین بتوانند فرزندان خود را رصد کنند. لازم به ذکر است یک سوم دانش‌آموزان خراسان جنوبی از سرویس مدارس استفاده می‌کنند.


گروه خبری : گزارش اجتماعی
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/06/26 -- 20:10:18
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 649

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا