نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 26 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
19. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 17

 

 

 

مشاهده کامل خبر
فاضلاب زیر پای مسکن مهرقاین      

دقاق- پروژه 999 واحدی مسکن مهر قاین، در زمان افتتاح به عنوان یکی از پروژه‌های الگویی مسکن مهر در کشور مورد توجه قرار گرفت و از نظر سرعت در اجرا و تحویل زبانزد بود اما حالا پس از گذشت یک دهه ساکنان مسکن مهر قاین با مشکلی جدی دست و پنجه نرم می‌کنند. محمدی، یکی از ساکنان مسکن مهر قاین می‌گوید: وضعیت نامناسب است، مسئولان بیایند و از نزدیک ببیند، فاضلاب زیر پایمان در کوچه‌ها روان است و می‌تواند مشکلات بهداشتی بسیاری ایجاد کند، درخواست ساکنان حل فوری این مشکل است.

بدتر اینکه اگر فاضلاب این واحدهای مسکونی در فواصل زمانی کوتاه منتقل نشود زندگی در مسکن مهر قاین به گفته رئیس شورای اسلامی این شهر در وضعیت بحرانی قرار می‌گیرد. قرایی به شدت از وضعیت موجود گلایه دارد و می‌گوید: مردم در شرایط نامناسبی زندگی می‌کنند و باید هر چه سریعتر این مشکل رفع شود. لازم است دستگاه‌های متولی، پروژه اتصال مسکن مهر قاین به شبکه فاضلاب شهری را به سرعت اجرا کنند و مردم را از وضع موجود نجات دهند. رئیس شورای عالی استان عمق مشکل را با یک سوال و این طور مطرح می‌کند که چگونه است وقتی در حوزه‌ای شرایط، بحرانی می‌شود همه دستگاه‌های اجرایی برای رفع بحران بسیج می‌شوند؟ باید بگویم ساکنان مسکن مهر قاین هم در شرایط بحرانی قرار دارند و لازم است با فوریت مشکل حل شود. قرایی می‌گوید: برای تامین خودروی ویژه برای تخلیه فاضلاب با مشکل مواجه هستیم و حتی رفع موقتی مشکل هم گاهی با چالش جدی مواجه می‌شود و همکاری لازم در این زمینه وجود ندارد. 

پاسخ مدیر امور آب و فاضلاب قاین درباره حل مشکل وضعیت فاضلاب مجتمع 999 واحدی مسکن مهر ، این است که « براساس برآورد سال ۹۷ شبکه فاضلاب مجتمع ۹۹۹ واحدی قاین حدود ۱۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته که تامین حدود 50 درصد این رقم بر اساس توافق نامه برعهده شرکت آب و فاضلاب بوده، ما تا این لحظه حدود هفت میلیارد تومان هزینه کردیم. به طور دقیق‌تر اینکه حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه و حدود چهار میلیارد و 200 میلیون تومان هم تعهد مالی ایجاد کرده و با پیمانکار جدید قرارداد بسته‌ایم.

 به گفته حسین توکلی این بدان معنی است که پیمان ابلاغ شده و پیمانکار در حال تجهیز کارگاه است. ما در حقیقت برای حل مشکل فاضلاب مسکن مهر قاین برآورد هزینه، طراحی  و اجرای شبکه جمع آوری تا جلوی هزار واحدی  را انجام داده‌ایم. اما درباره اینکه ما بخواهیم برای فاضلاب مجتمع مسکن مهر قاین تانکر خریداری کنیم متاسفانه اعتباری برای خرید تانکر نداریم. اصولاً برابر آیین‌نامه شرکت‌های آب و فاضلاب تا زمانی که تصفیه خانه به طور کامل احداث نشود و به بهره‌برداری نرسد، ما تعهدی در خصوص جمع آوری فاضلاب نداریم. البته هنوز برای بقیه شهر هم در خصوص 

جمع آوری فاضلاب کاری انجام نشده است. 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/08/15 -- 19:45:03
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 24

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا