نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


شنبه 23 آذر 1398
ش ی د س چ پ ج
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
16. ربيع‌الثاني 1441
2019 Dec 14

 

 

 

مشاهده کامل خبر
57 هزارنفر در مرحله صفر دریافت کارت ملی      

رجب زاده- کارت هوشمند ملی یا کارت ملی نوعی کارت دیجیتالی است که توسط سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، تولید شده ‌است. این کارت‌ها جایگزین کارت های ملی شده‌اند. کارت هوشمند ملی، یک کامپیوتر ساده و کوچک است که با اتصال به یک کارتخوان، می‌توان به اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کرد. قرار بود بر اساس این طرح از سال  ۱۳۹۱ و طی پنج سال، همه ایرانیان صاحب کارت هوشمند ملی شوند؛ اما هنوز به طور کامل اجرا نشده است. در استان خراسان جنوبی 578 هزار و 779 نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند، تا پنجم مهرماه امسال 521 هزار و 174 نفر متقاضی دریافت کارت هوشمند ملی بودند و  ۵۷ هزار و ۶۰۵ نفر از واجدین شرایط هنوز اقدامی برای ثبت نام کارت ملی خود انجام نداده اند. علی رضایی از جمله افرادی است که هنوز برای دریافت کارت هوشمند ملی خود و خانواده اش اقدام نکرده و می گوید :

نمی داند که این کارت  به کدام یک از افراد خانواده اش تعلق می گیرد. احمد علی نیا از ساکنان بیرجند هم درباره مشکلی که برای دریافت کارت ملی با آن مواجه شده است ،

می‌گوید:« نه ماه پیش برای دریافت کارت هوشمند ملی ثبت نام کردم اما هنوز این کارت به من تحویل داده نشده است.» محمدی از اهالی باغشهر اسلامیه در تماس تلفنی با خبرنگار  ما می گوید که کارت هوشمند المثنی خواهرش گم شده و پس از او درخواست داده بود، اما کارت خواهرش زودتر از کارت وی صادرو تحویل داده شده است. این در حالیست که او پس از گذشت هشت ماه، همچنان در انتظار دریافت کارت هوشمند ملی اش است.

علیرضا احمدی از دیگر هم استانی های ما که در روستای شیرگ زندگی می کند هم می گوید: پس از چند بار مراجعه به پست و ماه‌ها انتظار، در نهایت پس از مراجعه به سامانه و ثبت شماره پیگیری مطلع شده که عکس وی تایید نشده است و باید دوباره برای گرفتن عکس مراجعه کند. احمدی می‌گوید اگر مراجعه نمی‌کردم یا از طریق سایت پیگیری نمی کردم شاید سال ها باید منتظر دریافت کارت ملی می‌ماندم. علیرضا مهرآور،مدیرکل ثبت احوال استان هم در پاسخ به مشکلات معمول در روند دریافت این کارت به آوای خراسان جنوبی می گوید:«کارت هوشمند ملی به افرادی  تعلق می گیرد که سن آنها حداقل ۱۵ سال و شناسنامه شان هم عکس دار شده باشد. » وی دلیل تاخیر در تحویل کارت های ملی را اینگونه بیان می کند:«ما در بخش بدنه کارت ملی مشکل داریم و هنوز آن تعداد از کارت ملی که نیاز داریم، تحویل سازمان ثبت احوال کشور نشده است. اما در صورت تحویل، می توانیم هر ماه دو و نیم میلیون کارت ملی برای متقاضیان صادر کنیم. تا پیش از این بدنه کارت های ملی از خارج کشور تولید شده و وارد می‌شد اما در حال حاضر از میان شرکت های دانش بنیان بومی‌گزینی شده و این کار توسط شرکتهای داخلی انجام می شود. کارت های موجود با اولویت به کسانی که تازه به سن ۱۵ سالگی رسیده اند یا کارت هوشمند شان را گم کرده‌اند اختصاص یافته است.» مهرآوردر پاسخ به شهروندی که عکسش تأیید نشده هم می گوید :«عکسی که گرفته شده پیش از بارگذاری باید به تایید ارباب رجوع برسد  و در هر مرحله‌ای که درخواست متقاضی با مشکل مواجه شود به وی با ارسال پیامک درباره مرحله‌ای که به مشکل برخورده است، اطلاع‌رسانی می‌شود و احتمال دارد که تلفن همراه این فرد در دسترس نبوده و یا پیامک به وی نرسیده است.» مهرآور در پایان، شماره تلفن 32400060 را برای کسانی که متقاضی اطلاع از روند صدور کارت ملی خود هستند اعلام می کند و ادامه می دهد:

« افراد می توانند با این شماره تماس گرفته و از اینکه پرونده کارت ملی شان در چه 

مرحله ای قرار گرفته است اطلاع یابند.»


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/08/17 -- 19:44:08
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 46

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا