نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 23 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
16. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 14

 

 

 

مشاهده کامل خبر
14 سال در اوج      

 بهروزی فر- در فرهنگ ارتباطات، رسانه گرم به رسانه‌هایی گفته می شود که مخاطب در برخورد با آنها، احتیاج به تمرکز فراوان ندرد. این اصطلاح را “مارشال مک‌لوهان” ابداع کرد و طبق آرای او، کاربران رسانه گرم، به تمرکز شدید حواس نیازی ندارند و رسانه قادر است بار معنایی خود را به روشنی منتقل سازد. از جمله رسانه‌هایی که مک لوهان در این باره نام می‌برد، رادیو است.  رادیو، رسانه ای گرم و ماناست و راز ماندگاری رادیو را باید در صفات آن جستجو کرد؛ سادگی و صمیمیت ، بی توقعی ، در دسترس بودن ، سرعت در انتقال پیام ، حمل آسان، تولید ارزان، انعطاف و انطباق سریع با تغییرات تکنولوژیک، پاسخگویی به نیازها و خواسته های مخاطبین در کوتاه ترین زمان، قدرت تبیین مسایل غامض و انتزاعی، انتقاد پذیری و خود اصلاحی، تخیل برانگیزی و رؤیا پردازی و...، رادیو را 

بی نظیر و ممتاز و به رسانه ای مانا مبدل ساخته که گرد پیری بر عارض مه جبینش ننشیند. در چنین رسانه ای با این چنین ویژگی های شاخصی، اهالی رادیو هم نفس با رادیو رشد کرده و بزرگ شده اند و نفس به نفس با مردم آن سوی رادیو زندگی کرده اند و شریک غم ها و شادی هایشان بوده اند.شاید آن روزها که مک لوهان، در آن سوی کره جغرافیایی برای رادیو و رادیویی ها چنین ویژگی هایی را برمی شمرد هرگز گمان نمی کرد روزی در شرقی ترین نقطه ایران زمین هم ، این گفته ها عینیت یابد و در دیار به اصطلاح محروم خراسان جنوبی هم، شرایطی فراهم شود تا مردمانی سخت کوش و اهل ذوق، دل به این دلدار بسپارند و از واگویه هایش توشه برگیرند. بعد از احداث اولین ایستگاه فرستنده رادیویی بیرجند در سال 1355 ، تقویت آن فرستنده و افزایش آمار فرستنده ها در مناطق مختلف جنوب خراسان بزرگ، تولید رادیو فعالیت خود را از سال 1383 آغاز نمود که در ابتدا تنها با داشتن3 نفر نیرو، برنامه ای با عنوان”اینجا خراسان است” را به صورت ضبطی، هفته ای دو برنامه و هر یک به مدت 20 دقیقه برای پخش از صدای خراسان رضوی به این مرکز ارسال می نمود.

با تفکیک استان خراسان در سال 1383 در اردیبهشت ماه 1384 مدیر کل وقت صدا و سیمای خراسان رضوی به عنوان مسئول پروژه در دست احداث صدا و سیمای خراسان جنوبی منصوب شد و با تلاش و جدیتی که در دستور کار قرار گرفت، صدا و سیمای خراسان جنوبی در شهریور ماه 1384 به طور رسمی راه اندازی شد.اولین گام بعد از تأسیس این مرکز، راه اندازی رادیویی استانی بود که در شانزدهم آبان ماه 1384 رقم خورد و صدای محلی مرکز با پخش ویژه برنامه اذان ظهر به افق بیرجند با نام”ظهر شرعی” آغاز به کار کرد. حالا 14 سال از آن روز به یاد ماندنی می گذرد، رادیو خراسان جنوبی پا به سن نوجوانی گذاشته است و طی این مدت فراز و فرودهای فراوانی را تجربه کرده اما مرور نتایج ارزیابی های سازمانی به خوبی نشان می دهد این رادیوی نوپا علیرغم محدودیت های فراوانی که دارد-اعتبارات ناچیز، نیروی انسانی اندک،دشواری های تولید و..- بر رادیوهای قدیمی و دیرینه پیشی گرفته و همیشه خوش درخشیده است.حضور و موفقیت بر سو بچه های خونگرم و اهل ذوق و هنر این رسانه در جشنواره های متعدد و صد البته رضایت حداکثری مخاطبان از برنامه هایی که به صورت 24 ساعته پخش می شوند، حکایت از توفیق این رسانه دارد.تعهدات تولید صدای خراسان جنوبی از 250 ساعت ابتدای فعالیت در سال 1384 به بیش از 3000 ساعت در شرایط فعلی رسیده و این رسانه بسته به سلیقه متفاوت مخاطبانش، برنامه های متنوعی در زمینه نمایش، مستند، تفریحی و سرگرمی، خانواده، کودک، نوجوان، جوان، روستا، بهداشت و سلامت، مردم و مسئولان، ورزش و .... را در جدول پخش خود جای داده و طی این 14 سال سهم بسزایی درمعرفی آداب و رسوم، خرده فرهنگ ها، جاذبه های گردشگری، توانمندی های اقتصادی و  اجتماعی، پتانسیل های طبیعی و... داشته است و آن چه از دید این رسانه همیشه بیدار دور نمانده، توجه به مشکلات همه مناطق، از دورترین سکونتگاه های در حاشیه مرز گرفته تا همین مرکزی ترین نقطه استان است . 

پس بی سبب نیست که مردم شهر و روستای خراسان جنوبی، رادیو را دوست صمیمی و همراه همیشگی خود می دانند و لحظه لحظه زندگی شان را با این یار وفادار سپری می کنند.

روز میلاد رادیو بر اصحاب صدای خراسان جنوبی مبارک ! 


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/08/17 -- 19:50:06
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 22

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا