نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


پنجشنبه 23 آبان 1398
ش ی د س چ پ ج
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
16. ربيع‌الاول 1441
2019 Nov 14

 

 

 

مشاهده کامل خبر
نمره تک بیرجندی ها در فرهنگ رانندگی      

محمودآبادی- بررسی ها نشان می دهد در بیشتر تصادفات مرکز استان سرعت غیر مجاز که به دنبالش عدم رعایت حق تقدم و البته عدم توجه به جلو وجود دارد علت بیشتر تصادفات منجر به فوت بوده است که پلیس آن را بی فرهنگی در رانندگی اعلام کرده است.پیرزن هنوز پای دیگرش را این طرف جوی نگذاشته که مانند پر کاهی به هوا پرت می شود،بعد از چند ثانیه که به خودش می آید نه چیزی می شنود و نه می تواند از زمین بلند شود، راننده در حالی که قسم می خورد او را ندیده است نیش آفتاب را که مستقیم به چشمش می خورده مقصر نادیده شدن پیر زن معرفی می کند،اما گزارش پلیس بی دقتی به جلو است.این روایت واقعی از روزهای بیرجند است،بیرجندی که در فرهنگ رانندگی نمره خوبی ندارد!!! پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز گلایه مند از شیوه رانندگی مردم در شهر بیرجند می گوید:«به کجا چنین شتابان؟» و البته به روشنی اعلام می کند بیرجندی ها باید فرهنگ شان را در رانندگی تغییر دهند. افراد جامعه خودشان پلیس خودشان باشند، دلیلی ندارد همکاران من شبانه روز در خیابان ها مراقب شیوه رانندگی افراد جامعه باشند،البته به شرطی که با فرهنگ رانندگی کنیم. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان راه های کنترل هوشمند ترافیک در مرکز استان را مغفول مانده عنوان می کند و می گوید: براساس بررسی های صورت گرفته در مراکز استان ها و شهرهایی که به  توسعه و تجهیز دوربین ها ، معابر شهری، تقاطع ها، زیرگذرها و روگذرها برای ترددها بیشتر توجه شده آمار حوادث ترافیکی بسیار کاهش یافته است.سرهنگ علیرضا عباسی آمار تصادفات در شهر بیرجند را طی 5 سال گذشته استخراج کرده است و اعلام می کند: در تصادفات 5 سال گذشته در شهر بیرجند 68 نفر کشته و 5 هزار و 228 نفر نیز مجروح شده اند.

 

وضع موجود در حد مرکز استان نیست

البته وی بابت اقدامات مثبت انجام شده توسط دستگاه های ذیربط در حوزه هوشمندسازی ترافیک درون شهری تشکر می کند اما معتقد است هنوز از استاندارد

ها عقب هستیم. چرا که با وجود این اقدامات؛ وضع موجود شهر بیرجند در حد مرکز استان نیست و متولیان امر باید اقدامات موثرتری انجام دهند.سرهنگ عباسی در ادامه یکی از مشکلات جدی را مربوط به حوزه فرهنگ رانندگی می داند و اعلام می کند آمار جدید در سال 98 نشان می دهد باید به آمار قبل در کشته ها 72 نفر و در تعداد مجروحان 75 نفر را بیفزایم بنابراین  باید به دنبال تغییر رفتارهای غلط و فرهنگ سازی نیز باشیم و تغییر رفتار به عنوان مهمترین موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است چراکه درصد بالایی از تصادفات مربوط به عامل انسانی است و تا زمانی که تغییر رفتار صورت نگیرد تعداد کشته ها کاهش نمی یابد. وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره اینکه آیا فرهنگ سازی با جریمه کردن عملیاتی می شود این راهکار را مقطعی دانسته و می افزاید: جریمه فقط قدرت بازدارندگی در لحظه را بالا می برد و در طولانی مدت اثرش را از دست می دهد باید به دنبال آگاه سازی باشیم. به گفته وی در تصادفات شهر بیرجند 35 درصد مربوط به عدم حق تقدم و 32 درصد عدم توجه به جلو است بنابراین این خود مردم هستند که باید در دقت و رعایت اخلاق رانندگی توجه بیشتری داشته باشند. اگر تمام 33 دستگاه متولی و مسئول در حوزه ترافیک بر روی رفتار و فرهنگ سازی متمرکز شوند قطعا شاهد کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی خواهیم بود.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/08/17 -- 19:50:27
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 36

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا