نام کاربری :
کلمه عبور :

کد امنیتی :

« عضویت رایگان در سایت »

« رمز خود را فراموش کردم ام »

« حساب من غیر فعال است »

« نمیتوانم به سیستم وارد شوم »

 

 

 

 


يكشنبه 4 اسفند 1398
ش ی د س چ پ ج
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
28. جمادي‌الثاني 1441
2020 Feb 23

 

 

 

مشاهده کامل خبر
طرح جالب یک کاندیدا برای شفافیت اموال      

گروه گزارش - تبلیغات زودهنگام و اعلام دارایی های کاندیداها از مطالب داغ هفته ای که گذشت بود و در این میان برخی کاندیداها به این موضوعات واکنش نشان دادند. واکنش هایی که در سایه عدم واکنش قانونی دستگاه های ناظر به دلیل ضعف قوانین کمی پررنگ تر دیده شد و مورد توجه مخاطبان قرار گرفت که در اولین بسته انتخاباتی ویژه ایام تبلیغات آن را مرور کرده ایم 


صحت ادعای کاندیداها را

چه کسی تائید می کند


به گزارش خبرنگار ما در حوزه های مختلف خراسان جنوبی کاندیداها با اعلام اموال خود سعی بر ایجاد شفافیت در فضای انتخاباتی نمودند. هر چند مدتی نگذشت که  این موضوع و انتشار آن واکنش های متفاوتی در بین اقشار مختلف جامعه بروز داد تا جایی که یک شهروند در زیر پست اینستاگرامی یکی از کاندیداها که اموال خود را بسیار ناچیز معرفی کرده بود نوشت: صحت این لیست را چه کسی تأیید می کند و اموالی که من درجریانم برای شما ولی به نام دیگران است آیا جزء فرآیند شفافیت خواهد بود؟ این موضوع به اینجا هم ختم نشد و در یک ابتکار جالب، یکی از کاندیداهای حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف با انتشار نامه ای خطاب به مدیر کل دادگستری، راستی آزمایی و شفافیت واقعی منابع مالی و اموال کاندیداها را خواستار شد و با این پیشنهاد هم خود را در معرض شفافیت قرار داد و هم سایر رقبای انتخاباتی خود را به این فرآیند دعوت کرد. 


داوطلبان اموال خود را

به دادگستری معرفی کنند


در نامه محمد رضا مجیدی به مدیر کل دادگستری آمده است: در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون شفافیت منابع مالی انتخابات مجلس، گام مهمی در مسیر شفاف سازی فرآیند انتخابات و پیشگیری از تخلفات صورت گرفت. پیش از آن، شکل گیری سامانه ثبت اموال و دارایی های مسوولان و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از مسئولیت ها و جایگاههای خدمت، از یک سو به یاری قاطبه مدیران و مسئولان دست پاک و خدوم شتافت و از سوی دیگر به کوتاه کردن دستهای ناپاک از اموال عمومی کمک کرد تا اعتماد عمومی بازسازی شود. بدینوسیله از جنابعالی استدعا می شود، دادگستری به عنوان مرجع رسیدگی به هر دو موضوع از کلیه داوطلبان انتخابات درخواست شود در صورت علاقه مندی به شفاف سازی قانونی اموال و دارایی های خود و برای راستی آزمایی و پیشگیری از شکل گیری از فضای ناسالم و تخریبی، با مراجعه به دادگستری اقدام کنند. در همین زمینه، رصد دقیق فضاهای عینی و مجازی برای شناسایی مصادر شبهه آفرینی و برخورد قانونی لازم ضروری است.  امید است به لطف الهی شاهد انتخاباتی پرشور و حداکثری در فضای سالم و أمن بر مدار قانون و اخلاق باشیم تا مجلسی در تراز گام دوم انقلاب اسلامی شکل گیرد.


شورای نگهبان اجازه داده است ؛ تهمت نزنید


از سوی دیگر واکنش ها به تبلیغات زودهنگام نیز بحث داغ این روزها بود تا جایی که نه تنها اعتراضات به کاندیداهای شروع کننده تبلیغات بالا گرفت چه بسا برخی کاندیداهای دیگر که با رعایت قانون اینکار را انجام نداده بودند نیز مورد سوال چرایی عدم فعالیت تبلیغاتی در این خصوص قرار گرفتند . 

یک کانال که به اسم حامیان حسین خسروی یکی از کاندیداهای حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف اطلاع رسانی انجام می دهد در همین زمینه با انتشار  ۲ پست متفاوت به شبه هایی که در زمین انتخابات  و تبلیغات زودهنگام مطرح است پاسخ داد و از مخاطبان خود خواسته است که تهمت نزنند. این صفحه مدعی شده است که این کاندیدا در بحث شبهات وارد شده سخنرانی ایشان در مساجد سطح شهر قبل شروع تبلیغات انتخابات گفته است: شورای نگهبان گفتند: 

هیئت هایی که از سالهای قبل سخنرانی 

می رفتید مشکل قانونی ندارند.  این نامزد انتخابات ۲ اسفند با اشاره به سخنرانی های هر روزه قالیباف و زاکانی در تهران و قم اظهار داشته است: بنده از جهت اینکه سوء تفاهم پیش نیاد خیلی سخنرانی ها را لغو کردم هرچند مشکل قانونی نداشت.


رفتن به روستاها 

مشکل قانونی ندارد


این کانال در خصوص سفر کاندیدای مورد نظرش به روستاهای خوسف و درمیان نیز عنوان کرده است: شبهه وارد شده که شما هنوز تبلیغات انتخابات شروع نشده است به روستای خوسف و درمیان رفتید و با مردم گفتگو کردید. این کانال در پاسخ به این شبه گفته است:  همه کاندیدها برای بازدید روستاها رفته اند کاندیدی ای که اسم نمیبریم۱۵۰ روستا در همین روزها رفتند و مشکل قانونی ندارد.


مگر کاندیدا نیستید

چرا تبلیغات نمی کنید ؟


محمد رضا مجیدی نیز به تبلیغات زود هنگام واکنش نشان داد و در اینستاگرام خود نوشت:  دوستان سؤال می پرسند مگر داوطلب انتخابات نیستید؟ چرا مانند سایرین تبلیغ و سخنرانی نمی کنید؟ با سپاس از لطف عزیزان، یادآور می شود 

طبق قانون زمان مجاز تبلیغات از ساعت 24 روز 23 بهمن شروع و ساعت 8 صبح روز 30 بهمن خاتمه می یابد و تبلیغات زود هنگام خلاف قانون محسوب می شود.


گروه خبری : ویژه های روزنامه آوا
منبع :
آخرین ویرایش : 1398/11/23 -- 20:40:55
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 55

نسخه امروز آوا

آرشیو روزنامه آوای خراسان جنوبی

نسخه امروز آوا

نسخه امروز آوا

 


نیازمندی ها رایگان

برای درج نیازمندی و آگهی های خود  کافی است درخواست خود را به شماره پیام کوتاه
3000272424

اس ام اس بزنید

 

 

روزنامه صبج استان خراسان جنوبی - آوای خراسان جنوبی


مدیریت و امور پشتیبانی : گروه نرم افزاری راک

RaakCMS

بانک ایمیلفروشگاه اینترنتی زیباسرا