نسخه قابل چاپ 
مشاهده کامل خبر
هیجان انگیز ترین پیشرفت های علمی در سال ۲۰۱۷      

 

دیجیاتو- موشک های چند بار مصرف به ماموریت های فضایی فرستاده می شوند، برخی سرطان ها با استفاده از سلول ها بدن خود بیمار درمان می شوند و دیرین شناسان هشتمین قاره زمین را کشف نموده اند. در این مطلب به بررسی هیجان انگیز ترین پیشرفت های علمی در سالی که گذشت می پردازیم.کشف هشتمین قاره دنیا در اقیانوس آرام جنوبی سرزمین گمشده «زلاندیا» (Zealandia) در میان دو خشکی زلاند نو و نیو کالدونین واقع شده است. این قاره تازه کشف شده تا امروز ناشناخته باقی مانده بود، چرا که در کف اقیانوس و در انزوای کامل به سر می برد، اما زمانی یکی از خشکی های پهناور مملو از حیات در اقیانوس آرام جنوبی به حساب می آمده است.


مشاهده فرایند تولید میلیون ها تن طلا

 و پلاتین در فضا

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ و در یک اتفاق هیجان انگیز و تاریخی اخترشناسان موفق به رصد برخورد دو ستاره خاص در فاصله ۱۳۰ میلیون سال نوری از زمین شدند. اتفاقی که طی آن حجم غیر قابل باوری از عنصر طلا در میان حرارت و فشاری فوق العاده تولید شده است.درمان سرطان خون با استفاده از سلول های خونی خود بیمار

در طی سال جاری میلادی روشی کاملاً جدید و امیدوار کننده موسوم به «CAR T-cell» برای درمان سرطان کشف شد که در آن از گلبول های سفید خون خود بیمار برای مبارزه موثر با سلول های سرطانی استفاده می شود.


گروه خبری : اجتماعی ،اقتصادی
منبع :
آخرین ویرایش : 1396/10/12 -- 17:17:17
نویسنده : واحد تحریریه
تعداد بازدید : 591